Msze Święte w dni powszednie:
6:30 (z wyjątkiem wakacji), 7:00 i 18:00.
Msze Święte w niedziele i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 15:00 (z wyjątkiem wakacji), i 18:00.
w szpitalu:
Sobota 16:00, Niedziela 7:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy:
Środa 17:30
Nabożeństwo do Świętego Antoniego:
Wtorek 17:45
Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego:
Piątek 17:30

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Niedziela, 24 Maja 2015

1. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W czasie trwania II Soboru Watykańskiego biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie Jej macierzyńskiemu Sercu całej ludzkości. Paweł VI spełnił tę prośbę i 21 XI 1964 r. ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja spełnia w mistycznym Ciele Chrystusa - Kościele. Msze św. o godz. 700, 900, 1100, 1800, a w Radomicach o godz. 1700

2. W tym tygodniu w liturgii ponadto czcimy: we wtorek - św. Filipa Nereusza, prezbitera; w czwartek - Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę

3. We wtorek Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwach i zanośmy w ich intencjach prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelakie łaski, a dla zmarłych matek prośmy o wieczne zbawienie.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej. Skorzystajmy jeszcze z tego szczególnego czasu łaski i pojednajmy się z Bogiem.

5. Trwa miesiąc maj dedykowany Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa majowe przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

6. W dniu 6 czerwca br. z parafii będzie zorganizowany wyjazd na Lednicę. Zapisy u ks. Adriana.

7. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
Niedziela, 17 Maja 2015

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas nabożeństw majowych trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

2. Trwa miesiąc maj dedykowany Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa majowe przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

3. W sobotę 23 maja br. o godz. 1800 JE Ks. Bp Wiesław Mering udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Spowiedź dla młodzieży, ich świadków i rodzin w piątek o godz. 1600.

4. W dniu 6 czerwca br. z parafii będzie zorganizowany wyjazd na Lednicę. Zapisy u ks. Adriana.

5. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

6. Bardzo prosimy, by w kancelarii potwierdzać intencje, które zostały wcześniej zamówione, gdyż wiele intencji pozostaje jako „rezerwacje”.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Poniedziałek, 11 Maja 2015

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - Najświętszą Maryję Pannę Fatimską; w czwartek - święto św. Macieja Apostoła; w sobotę - święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. W przyszłą Niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

3. W środę (13 maja) przypada Dzień Fatimski. O godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwo, następnie po Mszy św. o godz. 1800 na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. 13 maja to także kolejna rocznica cudownego ocalenia podczas zamachu papieża św. Jana Pawła II. W tym dniu o godz. 900 celebrowana będzie Msza Św. w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Jana Pawła II. W tym dniu szkoła ta świętuje jubileusz 25-lecia powstania.

4. Trwa miesiąc maj dedykowany Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa majowe przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

5. Od piątku przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.

6. W dniu 6 czerwca br. z parafii będzie zorganizowany wyjazd na Lednicę. Zapisy u ks. Adriana.

7. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Poniedziałek, 11 Maja 2015

1. W tym tygodniu wspominamy: w środę - św. Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. To także dzień imienin biskupa Stanisława Gębickiego. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.

2. W dniu 4 maja (poniedziałek) w liturgii Kościoła wspominamy św. Floriana męczennika – patrona strażaków. Msza św. w intencji Druhów Strażaków zostanie odprawiona tego dnia o godz. 1800.

3. Od dzisiejszej niedzieli Msza św. niedzielna w Radomicach o godz. 900.

4. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1000 Pierwsza Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 i z Radomic. Prosimy parafian o przybycie na Msze św. w innych godzinach, aby Mszę św. o godz. 1000 pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę (9 maja) od godz. 1000.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa majowe przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

6. Rozpoczynają się matury, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich zdających egzamin dojrzałości.

7. W dniu 06 czerwca br. z parafii będzie zorganizowany wyjazd na Lednicę. Zapisy u ks. Adriana.

8. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

9. Dziś wydany został już 200 numer naszego tygodnika parafialnego „Antoni”. Dziękujemy naszym wspaniałym Czytelnikom oraz wszystkim tym, którzy z nami współpracują. Przystępując do dalszego wydawania naszego tygodnika, wierzymy głęboko w to, że znajdzie ono całkowite zrozumienie wśród parafian i wszystkich mieszkańców Lipna.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Poniedziałek, 11 Maja 2015

1. Zakończyliśmy 7 Tydzień Biblijny, który przebiegał pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jego przygotowanie.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

3. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, dedykowany Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa majowe przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź o godz. 1500 i Msza św. o godz. 1600. W Radomicach o 1630.

5. Od przyszłej niedzieli Msza św. niedzielna w Radomicach o godz. 900.

6. W niedzielę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny zapraszamy o godz. 1130.

7. Również w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się pierwsza Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Prosimy parafian o przybycie na Msze św. w innych godzinach, aby Mszę św. o godz. 1000 pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę (2 maja) od godz. 1000.

8. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

9.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Sobota, 18 Kwietnia 2015

1. Zakończyliśmy 71 Tydzień Miłosierdzia. Który trwał od 12 do 19 kwietnia 2015. W tym roku postanowieniem Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski towarzyszyło mu hasło „Caritas dla rodziny”.

2. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek - św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski; w sobotę św. Marka Ewangelistę.

3. W dniach od 19 do 25 kwietnia br. będziemy przeżywać pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, 7 Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku przebiegał on będzie, nawiązując do programu roku duszpasterskiego, pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Przed wieczorną Mszą św., od godz. 1730 czytane będzie Pismo Święte.

4. Od dzisiejszej niedzieli (19 kwietnia br.) w parafii bł. bpa Michała Kozala głoszone będę konferencje przedmałżeńskie o godz. 1730.

5. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w minioną niedzielę na potrzeby Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. S. Faustyny w Świnicach Warckich.

6. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 12 Kwietnia 2015

1. Dziś Kościół katolicki obchodzi Święto Miłosierdzia Bożego. Dzień po Niedzieli Zmartwychwstania Pana Jezusa zastanawiamy się nad kolejną tajemnicą naszej wiary, jaką jest Boże Miłosierdzie. Święto to ustanowił Papież św. Jan Paweł II, 30 kwietnia 2000 roku podczas Mszy św. kanonizacyjnej siostry Faustyny Kowalskiej. Zastanówmy się, jak my możemy stawać się świadkami tegoż miłosierdzia w naszych środowiskach?

2. W poniedziałek (13 kwietnia) nastąpi Odsłonięcie Pomnika obywateli Ziemi Dobrzyńskiej, pomordowanych w Katyniu, Charkowie, Miednoje i innych miejscach kaźni przez NKWD w 1940 roku. Uroczystość rozpocznie Msza św. w naszej świątyni o godz. 1200 pod przewodnictwem Biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Szczegóły w tygodniku „Antoni”.

3.Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

4.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 5 Kwietnia 2015

1. Dziękujemy za życzenia świąteczne, które napłynęły na adres parafii.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie inscenizacji Misterium Pasyjnego w ubiegłą niedzielę.

3. Dziękujemy za ubranie Grobu Pańskiego ks. Adrianowi oraz grupie młodzieży: Marii Lewandowskiej, Miłoszowi Makowskiemu, Mariuszowi Jaworskiemu, Marcinowi Jaworskiemu, Szymonowi Jankowskiemu, Mateuszowi Narczewskiemu, Patrykowi Romanowskiemu. Za przygotowanie Triduum Paschalnego dziękujemy księżom prefektom i klerykom, chórowi parafialnemu, Domowemu Kościołowi, Oazie, ministrantom, p. organiście i p. kościelnemu. Za adorację i czuwanie przy Grobie Pańskim: OSP z Lipna i Radomic, grupom modlitewnym i wszystkim parafianom. Za udział w procesji: asyście z opiekunkami, orkiestrze za oprawę muzyczną, ministrantom, druhom strażakom i wszystkim obecnym.

4. W przyszłą niedzielę Kościół katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez bł. Jana Pawła II. Przed wieczorną Mszą św. odprawiana jest Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

5. Jutro drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 1000 Liturgię Mszy św. ubogaci swoim śpiewem chór parafialny.

6. Wyrażamy wdzięczność Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, rodzicom uczniów oraz społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 5 za przeprowadzenie akcji „Świąteczna Paczka”. Zebrane dary zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z terenu naszej parafii.

7.Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ
Niedziela, 29 Marca 2015

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia.

2. Dziś (w Niedzielę Palmową) o godz. 1900 zapraszamy na Misterium Pasyjne przypominające wydarzenia, które rozegrały się pomiędzy Ostatnią Wieczerzą, a śmiercią Chrystusa. Inscenizacja, która przenosi we współczesność wydarzenia sprzed 2000 lat, rozpocznie się w Parku Miejskim (muszla koncertowa), a zakończy na Wzgórzu św. Antoniego. Będzie to Misterium, które pomoże nam lepiej zrozumieć tajemnicę męki i śmierci Jezusa oraz dobrze przygotować się do świąt Wielkiej Nocy. Szczegóły w tygodniku „Antoni”.

3. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Nabożeństwo w tym dniu o godz. 1800, na jego zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji i czuwanie do godz. 2100.

4. Wielki Piątek – adoracja Pana Jezusa od godz. 900. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia. O godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej, na którą składa się: liturgia słowa, opis męki i śmierci Pana Jezusa, modlitwy za Kościół i adoracja krzyża, Komunia Święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu i adoracja do godz. 2200. O godz. 2030 Gorzkie Żale.

5. Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 900. O pełnych godzinach lub w razie potrzeby częściej święcenie pokarmów. W Radomicach poświęcenie pokarmów o godz. 1030. O godz. 1500 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 1900.

6. Do udziału w Triduum Paschalnym zachęcamy wszystkich Parafian, a także grupy modlitewne, służbę ołtarza i druhów strażaków z Lipna i Radomic.

7. Liturgię Wielkiego Czwartku oraz Wielkiej Soboty ubogaci chór parafialny.

8. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Rezurekcja o godz. 600. Kolejne Msze św. o: 830, 1000, 1130 (chrzcielna), 1500, 1800. W szpitalu o godz. 800. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 1000 Liturgię ubogaci swoim śpiewem chór parafialny.

9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Poniedziałek, 23 Marca 2015

1.Liturgia piątej niedzieli Wielkiego Postu zbliża nas do przeżywania męki i śmierci Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Uzewnętrznia to również znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w czasie liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Liturgia tej niedzieli ukazała nam Boga wybaczającego i wyzwalającego człowieka z sideł grzechu i zła. Dla naszej parafii ta niedziela jest naznaczona rekolekcjami wielkopostnymi. Rekolekcje są wydarzeniem szczególnym dla każdego wierzącego. Jest to także czas szczególnej refleksji nad własnym życiem i zbawieniem. Szczegółowy program rekolekcji zamieszczony jest w tygodniku „Antoni”.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Dlatego też w tym dniu (25.03.2015 r.) o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych oraz ich rodziców, aby z miłością przyjęli dar życia i nie ulegli pokusie aborcji.

3. W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta z naszej świątyni do kościoła bł. Michała Kozala. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 1800. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej w naszej świątyni, ani w Radomicach.

4. W niedziele odprawiane są Gorzkie żale o 1740, a w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy święcić będziemy podczas wszystkich Mszy św., natomiast procesja z palmami wokół kościoła o godz. 1130 oraz w kaplicy w Radomicach.

6. W Niedzielę Palmową o godz. 1900 zapraszamy na Misterium Pasyjne przypominające wydarzenia, które rozegrały się pomiędzy Ostatnią Wieczerzą a śmiercią Chrystusa. Inscenizacja, która przenosi we współczesność wydarzenia sprzed 2000 lat, rozpocznie się w Parku Miejskim (muszla koncertowa), a zakończy na Wzgórzu św. Antoniego. Będzie to Misterium, które pomoże nam lepiej zrozumieć tajemnicę męki i śmierci Jezusa oraz dobrze przygotować się do świąt Wielkiej Nocy. Szczegóły w tygodniku „Antoni”.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

8. Przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii możemy nabyć nową książkę pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”.

9. W dniach od 24 IV 2015 do 02 V 2015 roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Mariuszem.

Na dobre przeżycie kolejnego tygodnia Wielkiego Postu niech
Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Sobota, 14 Marca 2015

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w czwartek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Diecezji Włocławskiej. Msze św. o godz. 630, 700, 900 i 1800.

2. W dniach 10 - 11 marca br. odbyły się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z Gimnazjum. Dla całej parafii przyszła niedziela będzie naznaczona rekolekcjami wielkopostnymi (rozpoczną się 22 marca, a zakończą 25 marca). Rekolekcje są wydarzeniem szczególnym dla każdego wierzącego. Jest to także czas szczególnej refleksji nad własnym życiem i zbawieniem.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki o 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600. W niedziele odprawiane są Gorzkie Żale o 1740, a w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4. Przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii możemy nabyć nową książkę pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”.

5. W dniach od 24 IV 2015 do 02 V 2015 roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Mariuszem.

6. Konferencje przedmałżeńskie głoszone są w naszej parafii w niedziele po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.


7. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżonków na modlitwę małżeńską przed Najświętszym Sakramentem w kościele bł. Michała Kozala w Lipnie 21 marca 2015 roku o godz. 1900.

8. W Radomicach 22 marca (niedziela) o godz. 1400 odbędzie się prezentacja zatytułowana:"Tradycje i zwyczaje wielkanocne" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Radomicach. Odbędzie się również degustacja wielkanocnych potraw przygotowanych przez przedstawicieli sołectw gminy Lipno. Serdecznie zapraszamy.

9. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

Program Rekolekcji wielkopostnych na przyszłą niedzielę - 22.03.2015 r.

700 Msza św. z nauką dla starszych
830 Msza św. z nauką ogólną
1000 Msza św. z nauką ogólną
1130 Msza św. z nauką dla młodzieży
1500 Msza św. z nauką dla dzieci. Po Mszy św. konferencja dla rodziców dzieci klas I-II
1740 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i Msza św.
1030 w Radomicach Msza św. z nauką ogólną


Na dobre przeżycie kolejnego tygodnia Wielkiego Postu
niech Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 8 Marca 2015

1. Okres Wielkiego Postu pomaga nam głębiej wniknąć w sprawę naszego powołania do odpowiedzialności przed Bogiem, drugim człowiekiem i przed samym sobą. Wykorzystajmy ten czas, szczególnie podczas rekolekcji, które młodzież z Gimnazjum rozpocznie już we wtorek według programu. Natomiast rekolekcje dla wszystkich parafian rozpoczną się 22 - 25 marca br.

2.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki o 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600. W niedziele odprawiane są Gorzkie żale o 1740, a w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. W dniach od 24 IV 2015 do 02 V 2015 roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Mariuszem.

4. Konferencje przedmałżeńskie głoszone są w naszej parafii w niedziele po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

5. Przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii możemy nabyć nową książkę pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

Rekolekcje wielkopostne w parafii Wniebowzięcia NMP
dla dzieci i młodzieży 10 - 11 marca 2015 r.

WTOREK 10. 03. 2015 r. (w szkołach)

Radomice: godz.800 Szkoła Podstawowa, klasy 0-III; godz. 900 Szkoła Podstawowa od klasy IV i Gimnazjum - spotkanie w sali gimnastycznej.

Lipno: Gimnazjum Publiczne nr 1 godz.1200 - spotkanie na sali gimnastycznej

ŚRODA 11. 03. 2015 r. (w kościele)

Radomice, godz. 900 Msza św. dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Lipno, godz.1200 Msza św. dla Publicznego Gimnazjum Nr 1.

Spowiedź w ŚRODĘ pół godziny przed każdą Mszą św.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 1 Marca 2015

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy: w środę św. Kazimierza, królewicza.


2. W czwartek na Mszy św. o godz. 1800 modlić się będziemy w intencji ks. Adriana Szczęsnego z racji jego imienin.


3.Trwają bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za kogoś ze swoich zmarłych. W naszej parafii: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600.
Nabożeństwo pasyjne - Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 1740. W kaplicy filialnej w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000.


4.W naszej świątyni przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji od alkoholu i tytoniu na czas Wielkiego Postu. Możemy podjąć to postanowienie w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.


5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa o godzinie 1500. Następnie o godz. 16.00 Msza św. i Droga Krzyżowa. W Radomicach w czwartek o godz. 16.30 (wcześniej spowiedź). W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.30.


6. W dniach od 24 IV 2015 do 02 V 2015 roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegóły w tygodniku Antoni i u ks. Mariusza.


7. Konferencje przedmałżeńskie głoszone są w naszej parafii w niedziele po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.


8. Przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii możemy nabyć nową książkę pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”.


9. W dzisiejszą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Ad Gentes - jest to organizacja, która pomaga polskim misjonarzom; wspiera działalność charytatywną, kulturalną i społeczną na misjach; wspiera edukację i ochronę zdrowia na terenach misyjnych.


10. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 10 - 11 marca br. Rekolekcje wielkopostne dla całej parafii 22 - 25 marca br.


11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Sobota, 21 Lutego 2015

1.Rozpoczęły się bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za kogoś ze swoich zmarłych. W naszej parafii: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600. Nabożeństwo pasyjne - Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 1740. W kaplicy filialnej w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000.

2.W naszej świątyni przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji od alkoholu i tytoniu na czas Wielkiego Postu. Możemy podjąć to postanowienie w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.

3. Konferencje przedmałżeńskie głoszone są w naszej parafii w niedziele po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

4. Przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii możemy nabyć nową książkę pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 10 - 11 marca br. Rekolekcje wielkopostne dla całej parafii 22 - 25 marca br.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

7. W dniach od 24.04. do 02.05. br. organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Przewidziane koszty to 3 300 zł i 100$. Szczegóły w tygodniku "Antoni" i u ks. Mariusza.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 21 Lutego 2015

1. Przed nami ostatnie dni karnawału. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas nawrócenia, pokuty i pogłębienia modlitwy.

2. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 700, 900, 1100, 1630 (dla dzieci), 1800 (wcześniej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy), w Radomicach o godz. 1500. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie popiołu. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” albo „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

3. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600. Nabożeństwo pasyjne - Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 1740. W kaplicy filialnej w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000.

4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

5. W niedzielę 15 lutego br. we wszystkich parafiach Kościoła katolickiego w Polsce rozpoczyna się 48 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku towarzyszy mu
 hasło: ,,Abstynencja dzieci troską rodziny, Kośicoła i narodu”. Zachęcamy wszystkich do przeżywania całego okresu Wielkiego Postu w postawie modlitwy i trwania w łasce uświęcającej. W naszej świątyni przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji od alkoholu i tytoniu na czas Wielkiego Postu.

6. Konferencje przedmałżeńskie głoszone są w naszej parafii od dzisiejszej niedzieli po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

7. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 7 Lutego 2015

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Scholastykę, dziewicę; w sobotę św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. W sobotę wspominamy także św. Walentego, patrona chorych na epilepsję, patrona pszczelarzy, a także zakochanych. Tego dnia zachęcamy wszystkich zakochanych do modlitwy w intencji osób najbliższych sercu.

2. W środę 11 lutego br., we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będzie obchodzony XXIII Światowy Dzień Chorego Z tej okazji pragniemy w naszej świątyni parafialnej o godz. 900 odprawić Mszę Świętą w intencji chorych i starszych naszych parafian.

3. Wydana została nowa książka pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

5. Przy MOPS w Lipnie (ul. Włocławska) spotyka się grupa wsparcia dla rodzin i bliskich osób uzależnionych od alkoholu. Spotkania odbywają się w każdy piątek w godzinach 1600-1900 (stołówka). Serdecznie zapraszamy.   

Wszystkim Solenizantom, Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy
Bożego błogosławieństwa na radosne przeżycie tego tygodnia. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 7 Lutego 2015

1. Jutro obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej, bowiem w tym dniu w kościele święci się świece zwane gromnicami. Zapalone świece są znakiem kroczenia przez życie w jedności z Chrystusem i w świetle Jego nauki. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy dzisiaj o ludziach, którzy całe swe życie poświęcili Bogu - zakonnicach, zakonnikach i kapłanach. Msze św. w Święto Ofiarowania Pańskiego: godz.: 700; 900; 1630; 1800 W kaplicy filialnej w Radomicach - o godz. 1630.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek - św. Agatę, dziewicę i męczennicę; w piątek - św. Pawła Miki i Towarzyszy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa o godzinie 1500. Msza św. o godz. 1600. W Radomicach o 1630. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 1730.

4. Wydana została nowa książka pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 24 Stycznia 2015

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów; we wtorek - bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; we środę - św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; w sobotę - św. Jana Bosko, prezbitera.

2. Dyżury kancelarii parafialnej według stałego porządku: poniedziałek, środa, piątek: godz. 930-1130; wtorek, czwartek: 1500 - 1700.

3. Wydana została książka pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

4. Zakończyła się wizyta duszpasterska, potocznie zwana kolędą. Składamy serdecznie podziękowanie za Wasze życzliwe przyjęcie Drodzy Parafianie, za wspólną modlitwę, cenne spostrzeżenia oraz złożone ofiary, które przeznaczane zostaną na spłatę zobowiązań z tytułu renowacji ołtarza i ambony. Niech Boże Błogosławieństwo przez modlitwę kapłana wraz z domownikami, pozostanie i towarzyszy wszystkim przez całe życie. Szczęść Boże!

5. W środę przedstawiciele organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” odebrali od nas złożone przez parafian elektrośmieci. Oddając w ustalonym miejscu i czasie zużyty sprzęt elektryczny czy elektroniczny pozbywamy się kłopotu związanego z jego utylizacją, a zarazem dokładamy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 1130 liturgię Mszy św. ubogaci swoim śpiewem chór parafialny "Magniaficat" pod kierunkiem p.Marcina Złakowskiego. Serdecznie zapraszamy.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 17 Stycznia 2015

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w środę św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę; w sobotę - św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. To dzień imienin Ks. Prałata Franciszka Cieślaka.

2. W środę obchodzimy Dzień Babci, a w czwartek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w osobistych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, aby w ten sposób wynagrodzić im trud, jaki włożyli w dawanie świadectwa wiary chrześcijańskiej, oraz za to, że są i czuwają, abyśmy mogli prawidłowo kształtować nasze życie. Modlitwą wypraszajmy Boże błogosławieństwo dla żyjących babć i dziadków, a dla zmarłych radość życia wiecznego.

3. Jutro o godz. 1800 modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej ks. Mariusza z racji imienin.

4. W poniedziałek (19 I) przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. o godz. 700 rozpocznie się wystawienie i potrwa do godz. 1800. Adorację zakończymy Mszą św. Plan adoracji: 730 – Pl. Dekerta; 830 - Biskupin, os. Kopernika; 930 - Ośmiałowo, os. Reymonta; 1030 -Ignackowo, Radomice, ul. Włocławska, Komunalna; 1130 - Kłokock, os. Skłodowskiej, ul. Okrzei, Cmentarna; 1230 - Głodowo, Rumunki Głodowskie i Rumunki Podgłodowskie; 1330 - Tomaszewo, Borek, ul. Mickiewicza; 1430 - ul. Aleksandrowska, Żeromskiego, Dobrzyńska; 1530 - Rumiankowo, Białowieżyn, Pólko, ul. Piłsudskiego; 1630 - ul. 11 Listopada, Staszica, Kościuszki, Rapackiego, Kilińskiego; 1730 - ul. Sierakowskiego, Nieszawska, Szkolna, Ogrodowa, os. Witonia, os. Kwiatów oraz ci wszyscy, którzy nie mogli przybyć wcześniej.

5. Na prośbę wspólnoty Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizujemy zbiórkę starych zepsutych telewizorów, pralek, lodówek, klawiatur itp. Te rzeczy przyniesiemy lub przywieziemy, pod plebanię, gdzie 21 stycznia br. (tj. w środę) o godz.1100 nastąpi odbiór. Organizacja ta odzyskuje z zebranych śmieci, co się da, następnie sprzedaje, a zarobione pieniądze zostają przekazane na pomoc misjom katolickim.

6. W tym tygodniu dyżury kancelarii parafialnej według stałego porządku: w poniedziałek, środę i piątek od 930 do 1130, we wtorek i czwartek od 1500 do 1700.

7. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO
Sobota, 10 Stycznia 2015

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany Okres Zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. W tym tygodniu kancelaria czynna w: poniedziałek, środę i piątek od 930 do 1130.

3. Trwa wizyta duszpasterska, która jest spotkaniem duszpasterza z jego wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne, a także spotkaniem modlitewnym całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. Składane ofiary zostaną przeznaczone na spłacenie kosztów konserwacji ołtarza i ambony.

4. Plan kolędy zamieszczony jest w tygodniku „Antoni”.

5. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ PO BOŻYM NARODZENIU
Piątek, 2 Stycznia 2015

1. We wtorek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Poświęcimy kadzidło i kredę, którą - zgodnie z dawnym polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: K+M+B+2015 - dodając cyfry bieżącego roku. W tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę, natomiast o godz. 1000 liturgię Mszy św. śpiewem ubogaci chór parafialny Magnificat pod opieką p. Marcina Złakowskiego.

2. W uroczystość Objawienia Pańskiego (06 I) ulicami naszego Miasta, z Pl. Dekerta do kościoła bł. Michała Kozala, przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI. To barwny pochód zawierający sceny z dawnych misteriów Bożego Narodzenia – obrazujących pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka. Zachęcamy do przygotowania strojów oraz koron dla wszystkich dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Z ogólnopolskiej fundacji „Orszak Trzech Króli”, do której zgłoszony został orszak lipnowski, otrzymaliśmy kilkaset koron, śpiewników i okolicznościowych naklejek. Zostaną one rozdane bezpośrednio przed rozpoczęciem Orszaku. Zapraszamy całe rodziny, gdyż wszyscy chcemy być królami, aby oddać pokłon Jezusowi. Orszak rozpocznie się krótką inscenizacją o godz. 1400 na Pl. Dekerta. Następnie wraz z orkiestrą, śpiewając kolędy, w barwnym pochodzie kroczyć będziemy do parafii bł. Michała Kozala. Po zakończeniu Orszaku, będzie sprawowana Msza św. dla tych, którzy w tym dniu nie uczestniczyli w Eucharystii.

3. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od 930 do 1130.

4. Trwa wizyta duszpasterska, która jest spotkaniem duszpasterza z jego wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne, a także spotkaniem modlitewnym całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy.

5. Składane ofiary zostaną przeznaczone na spłacenie kosztów konserwacji ołtarza i ambony. Plan kolędy zamieszczony jest w tygodniku „Antoni”.

6. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY
Poniedziałek, 29 Grudnia 2014

1. W środę przeżywać będziemy ostatni dzień starego roku. Przeżyjmy go w duchu wdzięczności, podziękujmy za wszystkie łaski, którymi Pan Bóg nas obdarzył. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne oraz Mszę św. o godz. 1730.

2. Dziękujemy za ubranie szopki i choinek ks. Adrianowi oraz grupie młodzieży: Mariuszowi Jaworskiemu, Marcinowi Jaworskiemu, Patrykowi Romanowskiemu, Szymonowi Jankowskiemu, Marii Lewandowskiej oraz panu Dominikowi Szarszewskiemu.

3. W czwartek obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz Światowy Dzień Pokoju. Modlimy się o zachowanie pokoju w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. W piątek wspominamy: św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa o godzinie 1500. Msza św. o godz. 1600. W Radomicach o 1630.

6. Kancelaria będzie nieczynna, w sprawach nagłych prosimy o kontakt przed lub po Mszy św.

7. W tym tygodniu rozpocznie się wizyta duszpasterska - kolęda. Celem kolędy jest pobłogosławienie domu, wspólna modlitwa kapłana z domownikami i bliższe rozeznanie stanu religijnego parafii. Zadbajmy, aby to spotkanie kolędowe przyjęło rodzinny i ewangeliczny wymiar. Do wizyty duszpasterskiej należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i dwie zapalone świece, wodę święconą i kropidło, dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii (prosimy by nie tłumaczyć się, że pożyczyłem go koledze do przepisania i mi nie oddał, bo i tak żaden ksiądz w to nie uwierzy). Starym zwyczajem gospodarz lub przedstawiciel domu wychodzi po kapłana, a po kolędzie odprowadza do następnego domu. W blokach prosimy o uchylenie drzwi. Kolęda rozpoczynać się będzie o godz. 900. O pojazdy prosimy pół godziny wcześniej. Składane ofiary zostaną przeznaczone na spłacenie kosztów konserwacji ołtarza i ambony. Plan kolędy zamieszczony jest w tygodniku „Antoni”.

8. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

10. Bardzo dziękujemy za życzenia, które napłynęły z poszczególnych szkół, zakładów pracy, urzędów i instytucji.

Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na ostatnie dni roku kalendarzowego. Niech w Nowym Roku 2015 Chrystus darzy nas
potrzebnymi łaskami i zdrowiem. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU
Niedziela, 21 Grudnia 2014

1.Ostatnie dni Adwentu wykorzystajmy na spotkanie z Panem Jezusem. Jeżeli ktoś jeszcze nie był u spowiedzi podczas rekolekcji adwentowych, ma jeszcze możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty podczas Mszy Świętych.

2. W najbliższą środę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, łamaniu się opłatkiem, składaniu życzeń, śpiewie kolęd. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Apelujemy o powstrzymanie się od alkoholu w Wigilię. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od znaku krzyża, zapalenia świecy i odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa (Łk 2,1-7). Przy wigilijnym stole jest doskonała okazja do wspomnień rodzinnych przepełnionych chrześcijańską miłością i życzliwością. Modlitewną pamięcią otoczmy tych, którzy w minionym roku odeszli do Boga. Przebieg wieczerzy wigilijnej oraz teksty kolęd do wspólnego śpiewania przy wigilijnym stole zamieszczono w dodatku do naszego tygodnika parafialnego „Antoni”.

3. Pasterka w naszej świątyni parafialnej o północy. O godz. 2330 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego Magnificat. Serdecznie zapraszamy.

4. W kaplicy w Radomicach Pasterka będzie o godz. 2200.

5. Msze św. w pierwszy dzień świąt w naszym kościele o godz. 830, 1000, 1130 (chrzcielna), 1500 i 1800, w Radomicach o 1000, w szpitalu o godz. 700.

6. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. niedzielny: 700, 830, 1000, 1130,1500 i 1800. O godz.1000 liturgię swoim śpiewem ubogaci chór parafialny Magnificat. W szpitalu Msza św. o godz. 700.

7. Plan wizyty duszpasterskiej podamy w drugi dzień świąt.

8. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta i związanych z nim osobistości. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa
na ostatnie dni Adwentu i radosne przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego.
Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU
Sobota, 13 Grudnia 2014

1.Dzisiejsza - III Niedziela Adwentu - jest dniem modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki oczekujące potomstwa i aby każde poczęte dziecko ujrzało światło dzienne.

2. Ostatnie dni adwentu wykorzystajmy na spotkanie z Panem Jezusem. Jeżeli ktoś jeszcze nie był u spowiedzi podczas rekolekcji adwentowych, ma jeszcze możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty podczas rorat o godz. 630 lub podczas Mszy Świętej o godz. 1800.

3. Został już rozniesiony poświęcony opłatek na stół wigilijny, zarówno w mieście jak i na wioskach. Tym, którzy roznosili jak i tym wszystkim, którzy przyjęli, składając przy tym ofiary, składamy serdeczne Bóg zapłać. Tych wszystkich, których nie było wówczas w domach zapraszamy po poświęcony opłatek przed kościołem lub do kancelarii.

4. Caritas Polska w ramach 21 Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świece na stół wigilijny. Dochód z ich sprzedaży wesprze najbiedniejszych. 

5. W ubiegłą niedzielę przeprowadzana została zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Zebrano i przekazano sumę 820 zł. Za dar serca Bóg zapłać.

6. W lipnowskim kinie Nawojka wyświetlany jest jeszcze dziś film „Karolina”, Fabułę filmu zainspirowała postać bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży. Gorąco zachęcamy do wybrania się całą rodziną na film „Karolina” (niedziela 12 grudnia) o godzinie 1600 i 1800. Cena biletu: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł.

7. W sobotę (20 grudnia) po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci otrzymają Chrzest św. w Boże Narodzenie (25 grudnia) o godz. 1130.

8. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta i związanych z nim osobistości. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

9.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, Miłujcie się”, „Nasza Arka” oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU
Sobota, 6 Grudnia 2014

1. Trwa Adwent. To czas zatrzymania się i głębokiej analizy własnego sumienia. Służy temu czas rekolekcji, które rozpoczęliśmy dzisiejszą niedzielą i potrwają do 09.12. br. Zróbmy wszystko, abyśmy poprzez uczestnictwo w adwentowych rekolekcjach parafialnych, przyjęcie słowa Bożego i sakramentu pokuty, mogli czystym sercem dzielić się opłatkiem w wigilijny wieczór z naszymi bliskimi, a w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość. Program rekolekcji jest zamieszczony w naszym tygodniku parafialnym „Antoni”.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny; w sobotę - św. Łucję, dziewicę i męczennicę.

3. Roraty w rekolekcje o 1630, a od środy o 630. Zapraszamy do uczestnictwa w adwentowych Mszach roratnich wszystkich parafian, szczególnie młodzież i dzieci. Przynosimy ze sobą lampiony. Dzieci otrzymają wyklejanki.

4. W sobotę przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego - jest to szczególna okazja do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

5. W naszej świątyni przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji od alkoholu i tytoniu na czas Adwentu.

6. Caritas Polska w ramach 21 Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świece na stół wigilijny. Dochód z ich sprzedaży wesprze najbiedniejszych.

7. Dzisiaj w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy material¬nej i modlitewnej oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni ludzi. Za dar serca Bóg zapłać.

8. W lipnowskim kinie Nawojka będzie wyświetlany film „Karolina”. Fabułę filmu zainspirowała postać błogosławionej Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży. Obecnie niewielu twórców ma odwagę propagować wartości bliskie chrześcijaństwu, tym bardziej gorąco zachęcamy do wybrania się całą rodziną na film „Karolina” w dniach 12 - 14.12. br. (piątek, sobota, niedziela) o godzinie 1600 i 1800. Cena biletu: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł. Szczegóły w dodatku do tygodnika „Antoni”.

9. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta i związanych z nim osobistości. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU
Poniedziałek, 1 Grudnia 2014

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny - Adwent, który przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi i kieruje serca wiernych na spotkanie przychodzącego Mesjasza.

2.Najpiękniejszym wzorem w tym okresie niech będzie dla nas Matka Najświętsza, którą czcimy na roratach odprawianych w naszym kościele w dni powszednie o godz. 630. Do uczestnictwa w roratach zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież i dzieci, a rodziców bardzo prosimy o umożliwienie przyjścia swoim najmłodszym pociechom. Przynosimy ze sobą lampiony. Dzieci będą otrzymywały wyklejanki.

3.Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu (07 - 09 XII br.). Szczegółowy program rekolekcji jest umieszczony w naszym tygodniku „Antoni”.

4.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Rafała Chylińskiego, kapłana, w środę - św. Franciszka Ksawerego,

5.W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1500. Nabożeństwo pierwszo piątkowe o godz. 1600, w Radomicach o 1630.

6.W naszej świątyni przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji od alkoholu i tytoniu na czas Adwentu.

7. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta i związanych z nim osobistości. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

8.Caritas Polska w ramach 21 Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świece na stół wigilijny. Dochód z ich sprzedaży wesprze najbiedniejszych.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

10. W czwartki zostało wprowadzone nabożeństwo do św. Jana Pawła II o godz. 1745

11. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

12. Są do nabycia kalendarze na 2015 rok.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

Przez chrzest w listopadzie do wspólnoty Kościoła zostali włączeni: Antonina Jachowska, Maja Uzarska, Lilianna Gołębiewska, Filip Wiekiera, Kamil Chojnacki, Jan Kuczkowski.

W Listopadzie odeszli do wieczności: Zbigniew Rodkiewicz (ur. 1955), Genowefa Politowska (1928), Krystyna Maria Zeifert (1933), Andrzej Lucjan Maćkiewicz (1950), Janina Lewandowska (1923), Aniela Jadwiga Czupryniak (1942). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
Niedziela, 23 Listopada 2014

1.Przeżywamy ostatni tydzień roku kościelnego przeżywanego w całym Kościele, pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

3. Za tydzień I Niedziela Adwentu - rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. Jest to czas oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Liturgię Mszy św. o godz. 1000 ubogaci chór parafialny „Magnificat”.

4. Począwszy od przyszłej niedzieli w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy św. roratniej. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci, z lampionami.

5. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 07 - 09 XII br.

6. Na terenie naszej parafii roznoszony jest poświęcony opłatek na stół wigilijny przez przedstawicieli naszej parafii, pana organistę i sołtysów na wioskach. Ofiary zostaną przeznaczone na utrzymanie świątyni.

7. W sobotę 29 XI br. o godz. 815 z naszej parafii wyruszy pielgrzymka do Torunia na uroczystości związane z 23 rocznicą powstania Radia Maryja.

8. Trzy lata temu, w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, tj. 20 XI 2011 r., rozpoczęliśmy wydawanie naszego tygodnika parafialnego „Antoni”. Dziś dziękujemy naszym wspaniałym Czytelnikom oraz wszystkim tym, którzy z nami współpracują. Przystępując do dalszego wydawania naszego tygodnika, wierzymy głęboko w to, że znajdzie ono całkowite zrozumienie wśród parafian i wszystkich mieszkańców Lipna.

9. W czwartek o godz. 1745 odbędzie się nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

10. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta i związanych z nim osobistości. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

11. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

12. Są do nabycia kalendarze na 2015 rok.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 16 Listopada 2014

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; we wtorek - bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę; w środę - bł. Salomeę, dziewicę; w czwartek - św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w piątek - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w sobotę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego oraz grę na organach. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny.

2. Listopad to miesiąc, w którym w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Niech nasza pamięć wyrazi się w zadbaniu o groby zmarłych, ale również niech nie zabraknie tego, co najważniejsze: modlitwy, ofiarowanej Mszy św. i przyjętej Komunii oraz modlitwy wypominkowej. W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwacje Mszy św. na przyszły rok, jak i wypominki roczne.

3. W ubiegłą niedzielę poświęciliśmy opłatki na wigilijny stół. Roznoszone one będą przez przedstawicieli naszej parafii, organistę i sołtysów na wioskach. Ofiary zostaną przeznaczone na prace renowacyjne w świątyni.

4. Trwa cykl koncertów w zabytkowych obiektach odnawianych dzięki środkom z budżetu województwa i Regionalnego Programu Operacyjnego woj. kujawsko-pomorskiego. W niedzielę 16 listopada br. o godz. 1545 w ramach wsparcia opieki nad zabytkami w naszej parafii wystąpi COPERNICUS BRASS – TORUŃSKI KWARTET DĘTY BLASZANY. Wstęp wolny. Zapraszamy.

5. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta i związanych z nim osobistości. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

6. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

7. Są do nabycia kalendarze na 2015 rok.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

10. Dziś odbywają się wybory samorządowe. Jest to ważne wydarzenie w życiu społecznym, dlatego módlmy się o mądrość i roztropność dla wszystkich głosujących, jak i dla tych, którzy zostaną wybrani, by dobrze służyli lokalnym społecznościom.

11. W czwartek (20 listopada br.) o godz. 1745 odbędzie się nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 9 Listopada 2014

1. Dziś obchodzimy VI Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W wielu krajach chrześcijanie giną za wiarę w Jezusa Chrystusa i potrzebują naszej modlitwy oraz ofiary, jako wyrazu naszej solidarności z nimi. Nie ustawajmy w naszych modlitwach prosząc Boga, aby dał nam siły do znoszenia cierpień w imię Chrystusa. Przez ofiary zbierane w tym dniu do puszek na zakończenie Mszy św. okażemy naszą solidarność i wsparcie naszym prześladowanym siostrom i braciom w wierze.


2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Leona Wielkiego, papieża, doktora Kościoła; we wtorek - św. Marcina z Tours, biskupa; w środę - św. Jozafata, biskupa i męczennika; w czwartek - świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich.


3. We wtorek 11 listopada obchodzimy 96 rocznicę odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu Narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę krwi. Msze św. o godz. 700, 900, 1000 i 1800. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1000. Na tę Mszę św. w intencji Ojczyzny zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli: Władze Samorządowe: Powiatu, Miasta i Gminy, Dyrekcje Szkół, Zakładów Pracy, Przedstawicieli Związków Zawodowych i wszystkich ludzi, którym los Ojczyzny nie jest obojętny.


4.Listopad to miesiąc, w którym w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Niech nasza pamięć wyrazi się w zadbaniu o groby zmarłych, ale również niech nie zabraknie tego, co najważniejsze: modlitwy, ofiarowanej Mszy św. i przyjętej Komunii oraz modlitwy wypominkowej.  W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwacje Mszy św. na przyszły rok, jak i wypominki roczne. 


5. We wtorek przypada dzień imienin naszego Pana organisty Marcina Złakowskiego. Dziękujemy za jego wysiłek i posługę w naszej wspólnocie.


6. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 1130 poświęcimy opłatki na wigilijny stół. Roznoszone będą one przez przedstawicieli naszej parafii, organistę i sołtysów na wioskach. Ofiary zostaną przeznaczone na utrzymanie świątyni.


7. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta i związanych z nim osobistości. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.


8. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.


9. Są do nabycia kalendarze na 2015 rok.


10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.


11. 11 litopada br. w Tłuchowie odbędzie się XI Pzegląd Pieśni Religijnej i Patriotycznej, w którym udział weźmie nasz chór parafialny "Magnificat" pod kierunkiem p. Marcina Złakowskiego. Przegląd rozpocznie się o godz. 1300, serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Tłuchowie.

12. 16 listopada br. o godz. 1545 w naszej parafii odbędzie się koncert Copernicus Brass w ramach projektu "Koncerty w zabytkach", wstęp wolny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 2 Listopada 2014

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Karola Boromeusza, biskupa.

2. W przyszłą niedzielę, tj. 09 listopada, obchodzimy VI Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W wielu krajach chrześcijanie giną za wiarę w Jezusa Chrystusa i potrzebują naszej modlitwy oraz ofiary, jako wyrazu naszej solidarności z nimi. Nie ustawajmy w naszych modlitwach prosząc Boga, aby dał nam siły do znoszenia cierpień w imię Chrystusa.

3. Listopad to miesiąc, w którym w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Niech nasza pamięć wyrazi się w zadbaniu o groby zmarłych, ale również niech nie zabraknie tego, co najważniejsze: modlitwy, ofiarowanej Mszy św. i przyjętej Komunii oraz modlitwy wypominkowej. W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwacje Mszy św. na przyszły rok, jak i wypominki roczne.

4. Nawiedzając do 8 listopada cmentarz możemy dostąpić odpustu zupełnego i ofiarować go za osobę zmarłą. Należy wtedy odmówić modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, jak również będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się według intencji Ojca Świętego.

5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w intencji zmarłych, których polecaliśmy w wypominkach w Oktawie Wszystkich Świętych, zawsze przed wieczorną Mszą św. o godz. 1730.

6. Jak, co roku w dniu 03 listopada o godz. 1200 przy Ścianie Śmierci na Pl. Dekerta wspominać bęziemy 74 rocznicę stracenia 10 lipnowian przez żołnierzy hitlerowskich.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek o godz. 1500. Msza św. o godz. 1600. Nabożeństwo pierwszopiątkowe z różańcem o godz. 1730. W Radomicach spowiedź w piątek o godz. 1630.

8.Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas I i II Gimnazjum zapraszamy na spotkanie formacyjne w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 1600.

9. Dodrukowano 100 egzemplarzy książki pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiącej drugą część dziejów naszego miasta i związanych z nim osobistości. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

10. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

11. Są do nabycia kalendarze na 2015 rok.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 26 Października 2014

1.Przeżywamy dzisiaj XXX Niedzielę Zwykłą, w czasie której obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Naszego Kościoła. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich budowniczych i darczyńcach naszego kościoła, którzy podejmowali i nadal podejmują trud budowania i utrzymania świątyni, zarówno w wymiarze materialnym, jak i duchowym.

2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1630. Różaniec dla starszych o godz. 1730 przed wieczorną Mszą św. W Radomicach o 1630.

3. We wtorek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 700, 830, 1000 i 1800. Zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu parafialnym z wypominkami, które rozpoczniemy o godz. 1145, a następnie Mszę św. W tym dniu zapraszamy tradycyjnie także na różaniec za zmarłych na cmentarzu parafialnym o godz. 2000. W Radomicach Msza św. o godz. 900. Na cmentarzu komunalnym w Złotopolu nabożeństwo o godz. 1000.

4. W niedzielę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – to dzień modlitwy za zmarłych. Msze św. o godz. 700, 830, 1000 (z procesją wokół kościoła i modlitwami za zmarłych) 1130, 1500 i 1800. Na cmentarzu Komunalnym w Złotopolu o godz. 1400.

5.Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w intencji zmarłych, których polecaliśmy w wypominkach w Oktawie Wszystkich Świętych zawsze przed wieczorną Mszą św. o 1730.

6. Nawiedzając w sobotę i niedzielę kościół możemy dostąpić odpustu zupełnego i ofiarować go za osobę zmarłą raz w ciągu dnia. Należy wtedy odmówić modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, jak również będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się według intencji Ojca Świętego. Odpust zupełny zyskujemy również, gdy od 1 do 8 listopada włącznie, nawiedzimy pobożnie cmentarz i odmówimy modlitwę za zmarłych.

7. Listopad to miesiąc, w którym w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Niech nasza pamięć wyrazi się w zadbaniu o groby zmarłych, ale również niech nie zabraknie tego, co najważniejsze: modlitwy, ofiarowanej Mszy św. i przyjętej Komunii oraz modlitwy wypominkowej. W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwacje Mszy św. na przyszły rok, jak i wypominki roczne i jednorazowe (przez oktawę).

8. W dniu 30 października br. JE Ks. Biskup Stanisław Gębicki w katedrze włocławskiej przewodniczyć będzie uroczystości obłóczyn kleryków III roku WSD. Wśród nich jest nasz alumn Mateusz Markowski.

9. W związku z licznymi prośbami dodrukowano 100 egzemplarzy książki pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiącej drugą część dziejów naszego miasta. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

10. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

11. Do nabycia są kalendarze na 2015 rok.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 18 Października 2014

1. Dzisiaj w całym Kościele obchodzona jest Niedziela Misyjna, która inauguruje również Tydzień Misyjny. Tacę tej niedzieli przeznaczymy na Papieskie Dzieła Misyjne.

2.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Kantego, kapłana; we wtorek - bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w środę św. Jana Pawła II, papieża.

3.W środę po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Serdecznei zapraszamy.

4. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w pomnażaniu dobra. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1630. Różaniec dla starszych o godz. 1730 przed wieczorną Mszą św. W Radomicach o 1630.

5. Zachęcamy do zamawiania rocznych wypominek za zmarłych członków naszych rodzin i przyjaciół. Przy bocznym ołtarzu można zabrać zgłoszenia na wypominki, które po wypełnieniu składamy w kancelarii parafialnej. Niech pamięć o tych, którzy odeszli będzie wyrazem naszej wiary, nadziei i miłości.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary w dniu papieskim na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia która otacza opieką uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Zebrano i przekazano kwotę 1300 zł.

7. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

8. Jest do nabycia książka pt. „Kościół WNMP w Lipnie”, stanowiąca przewodnik po naszej świątyni i są kalendarze na 2015 rok.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 11 Października 2014

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Tegoroczny XIV Dzień Papieski z polecenia Konferencji Episkopatu Polski, obchodzimy pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów - uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Honorata Koźmińskiego kapłana; we środę - św. Teresę od Jezusa, dziewicę, doktora Kościoła; w czwartek - św. Jadwigę Śląską; w piątek - św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w sobotę - św. Łukasza Ewangelistę (patrona służby zdrowia); za tydzień niedziela Misyjna.

3. W poniedziałek przypada dzień fatimski. Nabożeństwo różańcowe podczas procesji ulicami miasta z figurą Matki Bożej. Tym razem procesja wyruszy z kościoła bł. Michała Kozala do naszej świątyni po Mszy św. o godz. 1800. Prosimy przynieść świece lub lampiony.

4. We wtorek (14 października) obchodzić będziemy Dzień Komisji Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela). W tym dniu w swoich modlitwach pamiętajmy o naszych nauczycielach. Będziemy się modlić w ich intencji podczas różańca i Mszy św.

5. W czwartek po Mszy św. o godz.1800 odbędzie się nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do współnej modlitwy, aby przedstawiać swoje prośby Panu Bogu za Jego wstawiennictwem.

6.Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech łączy nas w pomnażaniu dobra. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1630. Różaniec dla starszych o godz. 1730 przed wieczorną Mszą św. W Radomicach o 1630.

7.Zachęcamy do zamawiania rocznych wypominek za zmarłych członków naszych rodzin i przyjaciół. Przy bocznym ołtarzu można zabrać zgłoszenia na wypominki, które po wypełnieniu składamy w kancelarii parafialnej. Niech pamięć o tych, którzy odeszli będzie wyrazem naszej wiary, nadziei i miłości. Kartki te dodano również do tygodnika „Antoni”.

8. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

9. Jest do nabycia książka pt. „Kościół WNMP w Lipnie”, stanowiąca przewodnik po naszej świątyni.

10. Do nabycia są kalendarze na 2015 rok.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Poniedziałek, 6 Października 2014

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Faustynę Kowalską - zakonnicę; we wtorek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w czwartek - błogosławionego Wincentego Kadłubka, patrona historyków.

2. Rozpoczął się październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1630. Różaniec dla starszych o godz. 1730 przed wieczorną Mszą św.


3. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski 12 października br. będziemy obchodzili Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”. Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji, która otacza opieką uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Ofiary na ten cel będą zbierane przed kościołem w przyszłą niedzielę.


4. Od dzisiejszej niedzieli Msze św. w Radomicach będą celebrowane o godz. 1000. Przed Mszą św. zachęcamy do odmawiania różańca.


5. w dniach: 11 i 12 października br. o godz. 1600 i 1800  w kinie Nawojka będzie wyświetlany film „Ziemia Maryi”. Film ma być inspiracją i początkiem modlitwy maryjnej dla tych, którzy już odmawiają różaniec, i dla tych, którzy nigdy tego nie robili. Po obejrzeniu Mary’s Land nie da się przejść obojętnie obok Maryi i Jej modlitwy (nazwanej w filmie „biczem na szatana”). Więcej o filmie możemy przeczytać w dzisiejszym dodatku oazowym do Antoniego, plakat dotyczący filmu wywieszony jest w gablocie przy kościele. Cena biletu 10 zł, a dla młodzieży do 18 roku życia 5 zł.


6. W dniu 04 października odbyła się pielgrzymka do Świnic Warckich na Diecezjalny Kongres Różańcowy. Wyjazd o godz. 700.

7. W przyszłą niedzielę (12 X) podczas Mszy św. o godz. 1500 będzie poświęcenie różańców dla dzieci z klas III, które w tym roku rozpoczęły przygotowanie do I Komunii Św.


8. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.


9. Jest do nabycia książka pt. „Kościół WNMP w Lipnie”, stanowiąca przewodnik po naszej świątyni.


10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Poniedziałek, 6 Października 2014

1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Archaniołów: Michała, Gabryela i Rafała, we wtorek - św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w środę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła; w czwartek – świętych Aniołów Stróżów; w sobotę – św. Franciszka z Asyżu.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek o godz. 1500. Msza św. o godz. 1600. Nabożeństwo pierwszopiątkowe z różańcem o godz. 1730. W Radomicach spowiedź w piątek o godz. 1630.

3.Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas 1 i 2 Gimnazjum zapraszamy na spotkanie formacyjne w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 1600.

4. Od środy rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe. Św. Jan Paweł II napisał: „Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: „Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.”

Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1630. Różaniec dla starszych o godz. 1730 przed wieczorną Mszą św.

5.Od przyszłej niedzieli Msze św. w Radomicach będą celebrowane o godz. 1000. Przed Mszą św. zachęcamy do odmawiania różańca.

6.W dniu 04 października organizowana jest pielgrzymka do Świnic Warckich na Diecezjalny Kongres Różańcowy. Wyjazd o godz. 700.

7.Rozpoczęliśmy rok szkolny i katechetyczny. Rozpoczyna się także praca w grupach przy parafii: oazę zapraszamy w piątki o godz. 1900, natomiast dzieci w soboty na godz. 1000 do salki parafialnej. Ministranci w piątki o godz. 1630 Młodzież przygotowująca się do bierzmowania: - kl. 1 i 2 w pierwsze piątki miesiąca o godz. 1600, - kl. 3 w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130.

8. W zakrystii do nabycia są książeczki uczestnictwa we Mszy św. dla Gimnazjalistów.

9. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

10. Jest do nabycia książka pt. „Kościół WNMP w Lipnie”, stanowiąca przewodnik po naszej świątyni.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 21 Września 2014

1.W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Pio z Pietrelciny, kapłana; w czwartek – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana; w sobotę – św. Wincentego a Paulo, kapłana.

2. Konferencje przedmałżeńskie są głoszone w naszej parafii po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

3.Rozpoczęliśmy rok szkolny i katechetyczny. Rozpoczyna się także praca w grupach przy parafii: oazę zapraszamy w piątki o godz. 1900, natomiast dzieci w soboty na godz. 1000 do salki parafialnej. Ministranci w piątki o godz. 1630. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania: - kl. 1 i 2 w pierwsze piątki miesiąca o godz. 1600, - kl. 3 w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130.

4. W zakrystii do nabycia są książeczki uczestnictwa we Mszy św. dla Gimnazjalistów.

5. W piątek o godz. 1900 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie przygotowujące do XXXI Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy młodzież.

6. Do nabycia są kalendarze na 2015 rok.

7. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

8. Jest do nabycia książka pt. „Kościół WNMP w Lipnie”, stanowiąca przewodnik po naszej świątyni.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 14 Września 2014

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - Najświętszą Maryję Pannę Bolesną, we wtorek św. męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa; w czwartek św. Stanisława Kostkę, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży; w sobotę - Świętych Męczenników: Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

2. W dniu dzisiejszym pielgrzymujemy do Matki Bożej w Konotopiu. Pielgrzymka z naszej parafii wyruszy o godz. 1000.

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1500 poświęcone zostaną przybory szkolne. Następnie po Mszy św. odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

4. Konferencje przedmałżeńskie są głoszone w naszej parafii w niedziele po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

5.W czwartek po Mszy św. o godz.1800 odbędzie się nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przedstawiać swoje prośby Panu Bogu za Jego wstawiennictwem.

6. Do nabycia są kalendarze na 2015 rok.

7. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

8. Jest do nabycia książka pt. „Kościół WNMP w Lipnie”, stanowiąca przewodnik po naszej świątyni.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wykorzystajmy także czas odpoczynku na ubogacenie naszego umysłu i serca treściami religijnymi: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Poniedziałek, 8 Września 2014

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, w sobotę - św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. W przyszłą niedzielę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa.

2. Od piątku prowadzone są w naszej parafii rekolekcje dla małżeństw: "Akt małzeński - szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem", prowadzone przez o. Ksawerego Knotza. Ojciec w naszej świątyni będzie celebrował Mszę św. w niedzielę o godz. 830.

3.Jutro Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszej świątyni o godz.: 630, 700, 900 i 1800. Poświęcenie ziarna siewnego i nasion podczas każdej Mszy św. Jutro po Mszy św. o godz. 700 wyruszy pielgrzymka z naszej parafii na uroczystości odpustowe do Sanktuarium Matki Bożej w Skępem. Tradycyjnie, pielgrzymi powrócą również pieszo ok. godz. 1800.

4. Natomiast w przyszłą niedzielę (14 IX) o godz. 1000 wyruszy pielgrzymka na uroczystości w Konotopiu, gdzie szczególną cześć odbiera Matka Boża Bolesna (powrót z własnymi środkami lokomocji).

5. Od dzisiejszej niedzieli powraca Msza św. o godz. 1500.

6. W przyszłą niedzielę poświęcone zostaną przybory szkolne na Mszy św. o godz. 1500. Następnie po Mszy św. odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

7. Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 odbędzie się 03 maja 2015 r., a dla Szkoły Podstawowej Nr 5 i Radomic - 10 maja 2015 r.

8. Konferencje przedmałżeńskie są głoszone w naszej parafii od 07 września, w niedziele po Mszy św. godz. 1500.

9. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

10. Jest do nabycia książka pt. „Kościół WNMP w Lipnie”, stanowiąca przewodnik po naszej świątyni.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wykorzystajmy także czas odpoczynku na ubogacenie naszego umysłu i serca treściami religijnymi: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 31 Sierpnia 2014

1. W tym tygodniu wspominamy:w środę - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2.Dziś odbędzie się dziękczynienie za tegoroczne plony, dożynki. Msza św. dziękczynna o godz. 1000.

3. Jutro (01.09.) rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców oraz grono pedagogiczne na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny o godz. 800. To także 75 rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich poległych za Ojczyznę.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek o godz. 1500. Msza św. o godz. 1600. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 1730. W Radomicach spowiedź w piątek o godz. 1630.

5.W przyszły poniedziałek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu po Mszy św. o godz. 700 wyruszy pielgrzymka z naszej parafii na uroczystości odpustowe do Sanktuarium Matki Bożej w Skępem. Tradycyjnie, jeśli będą chętni powrócimy również pieszo ok. godz. 1800.

6. Od przyszłej niedzieli 07.09. powraca Msza św. o godz. 1500.

7. W piątek (05.09.) br. rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje dla małżeństw: Akt małżeński - szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem, prowadzone przez o. Ksawerego Knotza. O. Knotz będzie głosił kazania na Mszach św.: w sobotę o godz. 1800 i w niedzielę o godz.830. Wszyscy chętni (nie tylko uczestnicy rekolekcji) będą mogli usłyszeć nauki głoszone przez ojca.

8. Konferencje przedmałżeńskie będą głoszone w naszej parafii od 07 września, w niedziele po Mszy św. godz. 1500.

9. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.Trwają prace konserwatorskie przy odnowieniu ambony, na plebanii trwa remont jednego zestawu mieszkaniowego, niebawem rozpoczną się prace na chórze naszego kościoła.

10. Jest do nabycia książka pt. „Kościół WNMP w Lipnie”, stanowiąca przewodnik po naszej świątyni.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wykorzystajmy także czas odpoczynku na ubogacenie naszego umysłu i serca treściami religijnymi: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 23 Sierpnia 2014

1. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; w środę – św. Monikę matkę św. Augustyna; w czwartek - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w piątek - wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. We wtorek 26 sierpnia Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Św. w tym dniu o godz. 700, 900 i 1800.

3. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy świętej w naszej parafii organizowana jest zbiórka do puszek, która zostanie przeznaczona na potrzeby Kościoła w Iraku. Serdecznie zachęcamy do modlitwy i materialnego wsparcia tego dzieła.

4. W przyszłą niedzielę (31 sierpnia) odbędzie się dziękczynienie za tegoroczne plony, dożynki. Msza św. dziękczynna o godzinie 1000. O wieniec dożynkowy prosimy parafian z Kłokocka, a o chleby z każdej miejscowości. Uroczystość rozpoczniemy od poświęcenia tegorocznych plonów i procesji wokół świątyni. Na zakończenie Mszy św. tradycyjnie podzielimy się chlebem na znak jedności.

5. Zapraszamy małżonków na weekendowe rekolekcje z ojcem Ksawerym Knotzem w terminie 05 – 07 września br. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje relacje z Bogiem i w małżeństwie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. Konferencje przedmałżeńskie będą głoszone w naszej parafii od 07 września, w niedziele po Mszy św. godz. 1500.

7. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

8. Jest do nabycia książka pt. „Kościół WNMP w Lipnie”, stanowiąca przewodnik po naszej świątyni.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wykorzystajmy także czas odpoczynku na ubogacenie naszego umysłu i serca treściami religijnymi: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim gościom przebywającym na przepięknej Ziemi Dobrzyńskiej – niezapomnianych wrażeń i owocnego odpoczynku.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 17 Sierpnia 2014

1.W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w czwartek św. Piusa X, papieża; w piątek Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

2.W piątek, 15 sierpnia, obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli za włączenie się w ubogacenie liturgii: Władzom Samorządowym Powiatu, Miasta i Gminy, Dyrekcjom Szkół, Zakładów Pracy, Strażom Pożarnym z Lipna i Radomic, Policji, Przedstawicielom Związków Zawodowych, Asyście, Dzieciom sypiącym kwiatami, Orkiestrze, Służbie Ołtarza, chórowi parafialnemu.

3. Podczas sumy odpustowej bp Stanisław Gębicki dokonał uroczystego wniesienia do naszej świątyni i intronizacji relikwii św. Jana Pawła II. Ufamy, że ich obecność pomoże nam jeszcze gorliwiej, przez jego wstawiennictwo, kierować do Boga nasze prośby i dziękczynienia.

4. Zapraszamy małżonków na weekendowe rekolekcje z ojcem Ksawerym Knotzem w terminie 05 – 07 września br. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje relacje z Bogiem i w małżeństwie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. W dniu 31 sierpnia br. odbędzie się dziękczynienia za tegoroczne plony, dożynki. Msza św. dziękczynna o godz. 1000. O wieniec dożynkowy prosimy parafian z Kłokocka, a o chleby z każdej miejscowości. Uroczystość rozpoczniemy od poświęcenia tegorocznych plonów i procesji wokół świątyni. Na zakończenie Mszy św. tradycyjnie podzielimy się chlebem na znak jedności.

6. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni. Na poczet renowacji ołtarza i ambony wypłacono już 83 000 zł.

7. W dniu 23 sierpnia br. o godz. 0600 wyjedzie pielgrzymka autokarowa do Lichenia na rekolekcje "Słowo stało się ciałem" prowadzone przez ojca Johna Bashoborę - kapłana z Ugandy. Osoby, które nie były na spotkaniu organizacyjnym dnia 14 sierpnia, prosimy o pilny kontakt z ks. Mariuszem.

8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. w naszej parafii organizowana jest zbiórka do puszek, która zostanie przeznaczona na potrzeby Kościoła w Iraku. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i materialnego wsparcia tego dzieła.

9. Jest do nabycia książka pt. „Kościół WNMP w Lipnie”, stanowiąca przewodnik po naszej świątyni.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim gościom przebywającym na przepięknej Ziemi Dobrzyńskiej – niezapomnianych wrażeń i owocnego odpoczynku.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 10 Sierpnia 2014

1.W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Klarę; w czwartek - św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika.

2.W środę (13 sierpnia) przypada Dzień Fatimski. O godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwo, następnie po Mszy św. o godz. 1800 na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

3.W piątek, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej oraz do powstrzymania się od prac niekoniecznych. W tym dniu podczas każdej Mszy św. poświęcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk.

Msze św. w piątek o godz.: 700, 830, 1000 (w intencji Ojczyzny), 1200 (w intencji Parafian z procesją) i o 1800. W Radomicach o godz. 900. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli: Władze Samorządowe Powiatu, Miasta i Gminy, Dyrekcje Szkół, Zakładów Pracy, Straż Pożarną – Powiatową i Ochotniczą z Lipna i Radomic, Policję, Przedstawicieli Związków Zawodowych, Asystę, Dzieci do sypania kwiatów, Orkiestrę, Służbę Ołtarza.

4. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających w dniu 23 sierpnia do Lichenia na rekolekcje „Słowo stało się ciałem” prowadzone przez ojca Johna Bashoborę - kapłana z Ugandy, odbędzie się 14 sierpnia po Mszy św. o godz. 1800.

5.Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli obiadem pielgrzymów z Działdowa i Nowego Miasta Lubawskiego. Jak również serdecznie dziękujemy tym naszym parafianom, którzy przyjęli u siebie na nocleg i życzliwie podjęli pielgrzymów z diecezji elbląskiej. Bóg zapłać Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół Technicznych w Lipnie i wszystkim za gościnność i serdeczność wobec naszych gości.

6. Zapraszamy małżonków na weekendowe rekolekcje z ojcem Ksawerym Knotzem w terminie 05 – 07 września br. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje relacje z Bogiem i w małżeństwie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

8. Jest do nabycia książka pt. „Kościół WNMP w Lipnie”, stanowiąca przewodnik po naszej świątyni.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim gościom przebywającym na przepięknej Ziemi Dobrzyńskiej – niezapomnianych wrażeń i owocnego odpoczynku.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Czwartek, 31 Lipca 2014

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek św. Jana Marię Vianneya, w środę - Przemienienie Pańskie; w piątek - św. Dominika, kapłana; w sobotę - św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), dziewicę męczennicę, Patronkę Europy.

2. W środę 06 sierpnia, w Kościele katolickim obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego, Msze św. o godz. 700, 900, 1800.

3. W dniu 04 sierpnia br. o godz. 1230 będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Działdowo - Jasna Góra, których tradycyjnie, jak co roku, chcemy podjąć obiadem. Otwórzmy nasze serca, aby żaden z pątników nie był głodny.

4. Z 07 na 08 sierpnia br. po raz kolejny nocować będą w Lipnie pielgrzymi Rowerowej Pielgrzymki z Elbląga na Jasną Górę. Osoby, które chcą wesprzeć pielgrzymów i przyjąć ich na nocleg prosimy o zgłoszenie w kancelarii lub w zakrystii. Kwatermistrz pielgrzymki prosi o informacje ile miejsc noclegowych znajdą pielgrzymi u mieszkańców Lipna i okolic. Postarajmy się otworzyć nasze serca i domy na potrzebujących.

5. W środę (06 sierpnia) wyruszy z katedry Piesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy tych, którym pozwala na to czas i stan zdrowia, by weszli na pielgrzymi szlak wiodący do Jasnogórskiej Matki i Królowej!

6. Zapraszamy małżonków na weekendowe rekolekcje z ojcem Ksawerym Knotzem w terminie 05 – 07 września br. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje relacje z Bogiem i w małżeństwie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających w dniu 23 sierpnia do Lichenia na rekolekcje „Słowo stało się ciałem” prowadzone przez ojca Johna Bashoborę - kapłana z Ugandy, odbędzie się 14 sierpnia po Mszy św. o godz. 1800.

8. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki na koncert międzynarodowego zespołu muzycznego No Longer Music, który odbędzie się w dniu 09 sierpnia na Placu Dekerta o godz. 2030. Szczegóły w tygodniku „Antoni”.

9. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

10. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

11. Sierpień to miesiąc trzeźwości. Kościół prosi o podjęcie tego apelu i powstrzymanie się od używania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji rodzin dotkniętych chorobą alkoholową i pielgrzymujących do tronu naszej Matki.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 27 Lipca 2014

1.W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Martę; w czwartek - św. Ignacego z Loyoli, kapłana; w piątek - św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

2. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Włocławską na Jasną Górę, która 6 sierpnia wyruszy z katedry po raz dwudziesty szósty. Można zapisać się również podczas pielgrzymki. Serdecznie zapraszamy tych, którym pozwala na to czas i stan zdrowia, by weszli na pielgrzymi szlak wiodący do Jasnogórskiej Matki i Królowej! Szczegóły w tygodniku „Antoni”.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek o godz. 1500. Msza św. o godz. 1600. Nabożeństwo pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o godz. 1730. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo z procesją po Mszy św. o godz. 1000.

4. W piątek rozpoczyna się sierpień. Miesiąc trzeźwości. Kościół prosi o podjęcie tego apelu i powstrzymanie się od używania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji rodzin dotkniętych chorobą alkoholową i pielgrzymujących do tronu naszej Matki.

5. W dniu 04 sierpnia br. będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej Działdowo - Jasna Góra, których tradycyjnie, jak co roku, chcemy podjąć obiadem. Orientacyjną godzinę wejścia pielgrzymów do Lipna podamy w późniejszym terminie. Otwórzmy nasze serca, aby żaden z pątników nie był głodny.

6. Z 07 na 08 sierpnia br. po raz kolejny nocować będą w Lipnie pątnicy Rowerowej Pielgrzymki z Elbląga na Jasną Górę. Osoby, które chcą wesprzeć pielgrzymów i przyjąć ich na nocleg prosimy o zgłoszenie w kancelarii lub w zakrystii. Kwatermistrz pielgrzymki prosi o informacje ile miejsc noclegowych znajdą pielgrzymi u mieszkańców Lipna i okolic. Postarajmy się otworzyć nasze serca i domy na potrzebujących.

7. Zapraszamy małżonków na weekendowe rekolekcje z ojcem Ksawerym Knotzem w terminie 05 – 07 września br. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje relacje z Bogiem i w małżeństwie. Zapisy w kancelarii parafialnej

8. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

9.Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.W mininonym tygodniu przeprowadzono w świątyni czyszczenie, impregnację i polerowanie posadzki.

10. W dniu 31 sierpnia br. odbędzie się dziękczynnie za tegoroczne plony - DOŻYNKI. Msza św. dziękczynna o godz. 1000. O wieniec dożynkowy prosimy parafian z Klokocka, a o chleby z każdej miejscowości. Uroczystość rozpoczniemy od poświęcenia tegorocznych plonów i procesji wokół świątyni. Na zakończenie Mszy św. tradycyjnie podzielimy się chlebem na znak jedności.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki” oraz nasz tygodnik parafialny „Antoni”.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku w czasie urlopów oraz wielu miłych wrażeń z pobytu na naszej pięknej Ziemi Dobrzyńskiej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Piątek, 11 Lipca 2014

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Marię Magdalenę; w środę - św. Brygidę, zakonnicę - patronkę Europy; w czwartek - św. Kingę, dziewicę; w piątek - św. Jakuba Starszego Apostoła; w czwartek - wspominamy również św. Krzysztofa (patrona kierowców i pielgrzymów); w sobotę - śś. Joachima i Annę (rodziców Najświętszej Maryi Panny - jest to dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków).

2. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Włocławską na Jasną Górę, która 06 sierpnia wyruszy z katedry po raz dwudziesty piąty. Serdecznie zapraszamy tych, którym pozwala na to czas i stan zdrowia, by weszli na pielgrzymi szlak wiodący do Jasnogórskiej Matki i Królowej!

3.Poświęcenie pojazdów – z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierujących pojazdami mechanicznymi – odbędzie się w przyszłą niedzielę (27 lipca) po wszystkich Mszach św. Zapraszamy do poświęcenia samochodów, motocykli, skuterów, rowerów i innych pojazdów.

4. Nabożeństwa w tygodniu: we wtorek do św. Antoniego o godz. 1745; w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 1730; w piątek do Miłosierdzia Bożego o godz. 1730.

5. W dniu 23 sierpnia organizowany jest wyjazd do Lichenia na rekolekcje „Słowo stało się ciałem” prowadzone przez ojca Johna Bashoborę - kapłana z Ugandy. Szczegóły w tygodniku „Antoni”, w gablocie parafialnej, na stronie internetowej parafii i u ks. Mariusza.

6. Zapraszamy małżonków na weekendowe rekolekcje z ojcem Ksawerym Knotzem w terminie 5 – 7 września br. Temat rekolekcji: „Akt małżeński - szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem” Zachęcamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje relacje z Bogiem i w małżeństwie.

7. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św.

8. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

9.Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki” oraz nasz tygodnik parafialny „Antoni”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku w czasie urlopów oraz wielu miłych wrażeń z pobytu na naszej pięknej Ziemi Dobrzyńskiej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Piątek, 11 Lipca 2014

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; w środę - Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Dziś przypada Dzień Fatimski. O godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwo, następnie po Mszy św. o godz. 1800 na prcesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

2. Nabożeństwa w tygodniu: we wtorek do św. Antoniego o godz. 1745; w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 1730; w piątek do Miłosierdzia Bożego o godz. 1730.

3.Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

4. W dniu 23 sierpnia organizowany jest wyjazd do Lichenia na rekolekcje „Słowo stało się ciałem” prowadzone przez ojca Johna Bashoborę - kapłana z Ugandy. Szczegóły w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii.

5. Zapraszamy małżonków na weekendowe rekolekcje z ojcem Ksawerym Knotzem w terminie 5 – 7 września br. Temat rekolekcji: „Akt małżeński - szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem” Zachęcamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje relacje z Bogiem i w małżeństwie.

6. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

7. W dniach 15-31.07 br. odbywać się będą Wakacyjne Rekolekcje Oazowe dla młodzieży w Rycerce Górnej, a dla dzieci 21-31. 07 w Rycerce Dolnej.

8. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki” oraz nasz tygodnik parafialny „Antoni”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych. Parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku w czasie urlopów oraz wielu miłych wrażeń z pobytu na naszej pięknej Ziemi Dobrzyńskiej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 5 Lipca 2014

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Jana z Dukli, kapłana; w piątek - św. Benedykta, opata, Patrona Europy; w sobotę - św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa męczennika.

2. W przyszłą niedzielę (13 lipca) przypada Dzień Fatimski. O godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwo, następnie po Mszy św. o godz. 1800 na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

3.Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

4. Nabożeństwa w tygodniu: - we wtorek do św. Antoniego o godz. 1745. - w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 1730. - w piątek do Miłosierdzia Bożego o godz. 1730.

5. W dniu 23 sierpnia organizowany jest wyjazd do Lichenia na rekolekcje „Słowo stało się ciałem” prowadzone przez ojca Johna Bashoborę - kapłana z Ugandy. Szczegóły w tygodniku „Antoni”, w gablocie parafialnej.

6.Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

7. W dniach 15-31.07 br. odbywać się będą Wakacyjne Rekolekcje Oazowe dla młodzieży w Rycerce Górnej, a dla dzieci 21-31.07 w Rycerce Dolnej.

8. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki” oraz nasz tygodnik parafialny „Antoni”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
Sobota, 28 Czerwca 2014

1.W dzisiejszą niedzielę (29 czerwca) odbędzie się nabożeństwo czerwcowoe przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa na rogu ulic Ośmiałowskiej i SIerakowskiego (godz.1930).

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - Najświętszą Maryję Pannę Licheńską; w czwartek - św. Tomasza Apostoła.

3. Jutro zakończenie nabożeństwa czerwcowego do Najświętszego SPJ.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek o godzinie 1500. Msza św. o godz. 1600. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 1730.

5. W dniu 7 lipca przypada 50 rocznica śmierci ks. kanonika Franciszka Jabłońskiego. W jego intencji modlić się będziemy w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1000. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Na procesję zapraszamy asystę.

6. Przez okres wakacji od dzisiejszej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 1500. W dni powszednie Msze św. celebrowane będą o godz.700 i 1800.

7. Rozpoczęły się wakacje - upragniony czas dla dzieci i młodzieży po całorocznym szkolnym wysiłku. Przypominamy rodzicom, że „od Pana Boga nie ma wakacji” podkreślając, że w życiu duchowym, w chrześcijańskim wzrastaniu potrzebna jest kontynuacja. Zewnętrznym znakiem religijnej ciągłości jest systematyczne, także w wolnym czasie podczas wakacji, praktykowanie swojej wiary poprzez modlitwę, słuchanie słowa Bożego, obecność i uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. w swojej parafii bądź w miejscu odpoczynku.

8. W środę 2 lipca br. grupa nauczycieli oraz pracowników Zespołu Szkół Technicznych w Lipnie wyjedzie na 77 Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę.

9. W dniu 23 sierpnia br. organizowany jest wyjazd do Lichenia na rekolekcje „Słowo stało się ciałem” prowadzone przez ojca Johna Bashoborę - kapłana z Ugandy. Szczegóły w tygodniku „Antoni”, w gablocie parafialnej i u księdza Mariusza.

10. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

11. W dniach 15-31.07 br. odbywać się będą Wakacyjne Rekolekcje Oazowe dla młodzieży w Rycerce Górnej, a dla dzieci: 21-31. 07 w Rycerce Dolnej.

12. Dziś przypada dzień imienin ks. Piotra Małeckiego, o godz. 1800 modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo dla solenizanta w pracy duszpasterskiej.

13. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki” „Rycerz Niepokalanej”, „Miłujmy się” oraz nasz tygodnik parafialny „Antoni”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Czwartek, 26 Czerwca 2014

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej o godz. 1800. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów, kłosów i ziół leczniczych.

2. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 630, 700 i 1800. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusa.

3.W tym tygodniu ponadto w liturgii czcimy: we wtorek – narodzenie św. Jana Chrzciciela; w sobotę - Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

3. Jutro Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu o naszych ojcach, aby w ich intencjach zanosić prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelakie łaski, a dla zmarłych naszych ojców prosić o wieczne zbawienie.

4. Zbliża się koniec roku szkolnego. Nadchodzą oczekiwane przez wszystkich uczniów wakacje. Niech one będą dla wszystkich czasem odpoczynku i regeneracji sił do pracy w przyszłym roku szkolnym.

5. W czwartek (26 czerwca), zapraszamy dzieci Szkół Podstawowych i Gimnazjum oraz młodzież z Zespołu Szkół Technicznych z pocztami sztandarowymi, wychowawcami i rodzicami na Mszę św. o godz. 930, a w kaplicy w Radomicach (w czwartek) o godz. 800. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godz. 1800 od poniedziałku do czwartku.

6.Przez okres wakacji od 29 czerwca w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 1500. Natomiast w dni powszednie Msze św. odprawiane będą o godz.700 i 1800.

7. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

8. W dniach 15-31.07 br. odbywać się będą Wakacyjne Rekolekcje Oazowe dla młodzieży w Rycerce Górnej, a dla dzieci 21-31.07 w Rycerce Dolnej.

9. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki” „Rycerz Niepokalanej”, „Miłujmy się” oraz nasz tygodnik parafialny „Antoni”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
Sobota, 14 Czerwca 2014

1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w szczególny sposób wspominamy prawdę naszej wiary o Bogu jedynym w trzech Osobach.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Brata Alberta Chmielowskiego, w sobotę - św. Alojzego Gonzagi, zakonnika (patrona naszego biskupa Wiesława Alojzego Meringa). W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną Bożym Ciałem. Msze św. o godz. 700; 830; 1000; w Radomicach o godz. 900, w szpitalu o godz. 700. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy usytuowanych:

I. Na wzgórzu św. Antoniego – ołtarz przygotowują strażacy.

II. Przy Szkole Podstawowej Nr 5 – ołtarz przygotowują nauczyciele, dzieci i pracownicy tej szkoły.

III. Przy Urzędzie Gminy – pracownicy tego urzędu i ich rodziny.

IV. Przy Urzędzie Miasta – pracownicy Ratusza wraz z rodzinami.

Do budowy każdego ołtarza przyłączają się rodziny bliżej mieszkające. Prosimy wszystkich mieszkańców o ubranie okien i balkonów na trasie procesji emblematami eucharystycznymi lub obrazami. Na procesję zapraszamy asystę, dzieci sypiące kwiaty, orkiestrę, członków Straży z Lipna i Radomic, służbę ołtarza i wszystkich ludzi dobrej woli. Procesja przez całą oktawę po Mszy św. o godz. 1800, w niedzielę po Mszy św. o godz. 1000.

3. Również w czwartek W tym dniu we Włocławku w parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku odbędzie się koncert „Uwielbienie” o godz. 2000.

4. W środę o godz. 1700 JE. Ks. Bp Stanisław Gębicki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Spowiedź dla młodzieży, ich świadków i rodzin we wtorek o godz. 1600.

5. W piątek o godz. 1900 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie przygotowujące do XXXI Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie. Serdecznie zapraszamy młodzież.

6. W dniach 15-31.07 br. odbywać się będą Wakacyjne Rekolekcje Oazowe dla młodzieży w Rycerce Górnej, a dla dzieci 21-31 VII w Rycerce Dolnej.

7.Trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 1800.

8. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

9. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki” „Rycerz Niepokalanej” oraz nasz tygodnik parafialny „Antoni”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Poniedziałek, 9 Czerwca 2014

1. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W czasie trwania II Soboru Watykańskiego biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie Jej macierzyńskiemu Sercu całej ludzkości. Paweł VI spełnił tę prośbę i 21 XI 1964 r. ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja spełnia w mistycznym Ciele Chrystusa - Kościele. Msze św. o godz. 700, 900, 1100, 1800, a w Radomicach o godz. 1700

2. W tym tygodniu w liturgii ponadto czcimy: we wtorek - bł. Bogumiła, biskupa, patrona diecezji włocławskiej; w środę - św. Barnabę Apostoła; w czwartek - Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek - św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, w sobotę - bł. Michała Kozala, biskupa męczennika.

3. W piątek (13 maja) przypada święto patrona naszego miasta – św. Antoniego. W tym dniu przypada również Dzień Fatimski. O godz. 1800 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, następnie na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej na wzgórze św. Antoniego. Tam będzie celebrowana Msza św. o św. Antonim – patronie naszego miasta.

4.Trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 1800.

5. Dziś o godz. 1000 Liturgię Mszy św. ubogaci chór parafialny.

6. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej. Skorzystajmy jeszcze z tego szczególnego czasu łaski i pojednajmy się z Bogiem.

8. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki” „Rycerz Niepokalanej” oraz nasz tygodnik parafialny „Antoni”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
Piątek, 30 Maja 2014

1. W dzisiejszą niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzone jest w Polsce po raz siódmy Święto Dziękczynienia.

2.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek - św. Bonifacego, biskupa męczennika.

3. Dzisiaj, w Dzień Dziecka, pamiętajmy o naszych dzieciach i wypraszajmy dla swych pociech Boże błogosławieństwo i mądrość życia.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas nabożeństw czerwcowych trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

5. Od dziś rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź o godz. 1500 i Msza św. o godz. 1600. W Radomicach o 1630. Nabożeństwo pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o godz. 1730.

7. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

8. Już wkrótce do renowacji w pracowni Konserwacji Zabytków, pod kierunkiem Joanny Ziemlewicz, zostanie zabrany ołtarz Najświętszego Serca Pana Jezusa i ambona. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne w naszej świątyni.

9. W czwartek po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się spotkanie z młodzieżą wyjeżdżającą na Lednicę.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki” oraz już 150 numer naszego tygodnika parafialnego „Antoni”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Czwartek, 22 Maja 2014

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Filipa Nereusza, prezbitera; w czwartek - św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę; w sobotę - Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W przyszłą Niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 1000. Msza św. Oazowa o godz. 1800 .

2. W przyszłą niedzielę - 01 czerwca - w Radomicach odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci Opieki św. Józefa. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 1200 .

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

4.Trwa miesiąc maj, dedykowany Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700.

5. Jest do nabycia książka pt. „Proboszczowie i administratorzy parafii WNMP w Lipnie”, stanowiąca drugą część dziejów naszego miasta. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

6. Jutro Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwach i zanośmy w ich intencjach prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelakie łaski, a dla zmarłych matek prośmy o wieczne zbawienie.

7. W dniu 7 czerwca organizowany jest wyjazd na Pola Lednickie. Serdecznie zapraszamy młodzież.

8. Już wkrótce do renowacji w pracowni Konserwacji Zabytków, pod kierunkiem Joanny Ziemlewicz, zostanie oddany ołtarz Najświętszego Serca Pana Jezusa i ambona. Dziękujemy za ofiary składane na prace renowacyjne.

9.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 18 Maja 2014

1. W tym tygodniu wspominamy w sobotę Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki wiernych.

2. Trwa miesiąc maj, dedykowany Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa majowe przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

3. W dniu 07 czerwca br. z naszej parafii będzie zorganizowany wyjazd na Lednicę. Zapraszamy młodzież.

4. Już wkrótce do renowacji w prawcowni Konserwacji Zabytków, pod kierunkiem Joanny Ziemlewicz, zostanie zabrany ołtarz Najświętszego Serca Pana Jezusa i ambona.

5. W dniu 04 czerwca br. organizowany jest wyjazd do Lichenia. Koszt 20 zł. Serdecznie zapraszamy.

6.Od niedzieli 04 maja br. o godz. 1730 w parafii bł. bpa Michała Kozala są głoszone konferencje przedmałżeńskie.

7. Jest do nabycia książka o dziejach naszej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

8. W przyszłą niedzielę ukaże się książka stanowiąca kolejną część dziejów naszej parafii, tym razem poświęcona będzie Proboszczom oraz administratorom naszej parafii. Zapraszamy do zakupu.

9.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Sobota, 10 Maja 2014

1. Dziś w „Niedzielę Dobrego Pasterza” przeżywamy 51 Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne pod hasłem „Powołania – świadectwa prawdy”. Kościół zachęca nas do modlitwy za kapłanów, których Chrystus powołał jako swoich pasterzy. Mamy prosić, by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę.

2. W tym tygodniu przypadają w liturgii wspomnienia: we wtorek - Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej; we środę - Święto św. Macieja Apostoła; w piątek - Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

3. We wtorek (13 maja) Dzień Fatimski. O godz. 1930 zapraszamy na nabożeństwo, następnie po Mszy św. o godz. 2000 na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. 13 maja to także kolejna rocznica cudownego ocalenia podczas zamachu papieża św. Jana Pawła II. W tym dniu o godz. 1000 Msza Św. w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Jana Pawła II.

4. Trwa miesiąc maj, dedykowany Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa majowe przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

5. Trwają matury, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich zdających egzamin dojrzałości.

6. W dniu 07 czerwca br. z naszej parafii będzie zorganizowany wyjazd na Lednicę.

7. W parafii bł. bpa Michała Kozala głoszone są konferencje przedmałżeńskie o godz. 1730.

8. W piatek o godz. 1900 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie przygotowujące do XXXI Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy serdecznie młodzież.

9. Jest do nabycia książka o dziejach naszej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 4 Maja 2014

1. Zakończyliśmy 70 Tydzień Miłosierdzia, który trwał od 27 kwietnia do 3 maja br. W tym roku postanowieniem Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski towarzyszyło mu hasło „Święty Jan Paweł II – Apostoł Miłosierdzia”.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, dedykowany Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa majowe przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

3. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek - św. Apostołów Filipa i Jakuba, w czwartek - św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

4. W dniach od 04 do 10 maja br. będziemy przeżywać w polskim Kościele, pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, Niedzielę Biblijną (04 maja br.) oraz Szósty Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku przebiegał on będzie nawiązując do programu roku duszpasterskiego pod hasłem: „WIERZĘ W CIEBIE, JEZU CHRYSTE, SYNU BOŻY!”

5. Od dzisiejszej niedzieli Msza św. niedzielna w Radomicach o godz. 900.

6. Od niedzieli 04 maja br. w parafii bł. Bpa Michała Kozala głoszone będę konferencje przedmałżeńskie o godz. 1730.

7. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w minioną niedzielę na potrzeby Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. S. Faustyny w Świnicach Warckich.

8. Dziś Msza św. oazowa o godz. 1130 

9. Rozpoczynają się matury, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich zdających egzamin dojrzałości.

10. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 1000 oraz 1130 dzieci przeżyją Komunię św. rocznicową. Spowiedź dla tych dzieci i ch rodzin w sobotę o godz. 1000 .

11. W dniu 07 czerwca br. z naszej parafii będzie zorganizowany wyjazd na Lednicę. Serdecznie zapraszamy młodzież.

12. Jest do nabycia książka o dziejach naszej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

13.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Sobota, 26 Kwietnia 2014

1.Dziś Kościół katolicki obchodzi Święto Miłosierdzia Bożego. Dzień po Niedzieli Zmartwychwstania Pana Jezusa zastanawiamy się nad kolejną tajemnicą naszej wiary, jaką jest Boże Miłosierdzie. Święto to ustanowił Papież św. Jan Paweł II, 30 kwietnia 2000 roku podczas Mszy św. kanonizacyjnej siostry Faustyny Kowalskiej. Zastanówmy się, jak my możemy stawać się świadkami tegoż miłosierdzia w naszych środowiskach?

2. W Rzymie odbywa się kanonizacja Jana Pawła II. W dniu 25 kwietnia grupa pielgrzymów z naszej parafii wraz z ks. Prałatem udała się na uroczystości kanonizacyjne na Plac Św. Piotra. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. W tym tygodniu 29 kwietnia (wtorek) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, 02 maja (piątek) wspominamy św. Atanazego – biskupa i doktora Kościoła.

4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc maj, dedykowany Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa majowe przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 1500 i Msza św. o godz. 1600. W Radomicach o 1630.

6. W sobotę 03 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 700, 830, 1000 (w intencji naszej Ojczyzny), 1130, 1800 (nie ma Mszy św. o godz. 1500), w Radomicach o godz. 900, w szpitalu o godz. 700.

7. W dniu 04 maja w liturgii Kościoła wspominamy św. Floriana męczennika – patrona strażaków. Msza św. w intencji Druhów Strażaków zostanie odprawiona tego dnia o godz. 1000.

8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo z procesją po Mszy św. o godz. 1000; Msza św. oazowa o godz. 1130

9. W sobotę jak i od przyszłej niedzieli Msza św. niedzielna w Radomicach o godz. 900.

10.Jest do nabycia książka o dziejach naszej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

11.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Sobota, 19 Kwietnia 2014

1. Dziękujemy za życzenia świąteczne, które napłynęły na adres parafii.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania inscenizacji Misterium Pasyjnego w zeszłą niedzielę.

3. Dziękujemy za ubranie Grobu Pańskiego ks. Mariuszowi oraz grupie młodzieży: Marii Lewandowskiej, Miłoszowi Makowskiemu, Mariuszowi Jaworskiemu, Marcinowi Jaworskiemu, Mateuszowi Narczewskiemu, Patrykowi Romanowskiemu. Za przygotowanie Triduum Paschalnego dziękujemy księżom prefektom i klerykom, chórowi parafialnemu, Domowemu Kościołowi, Oazie, ministrantom, p. organiście i p. kościelnemu. Za adorację i czuwanie przy Grobie Pańskim: OSP z Lipna i Radomic, grupom modlitewnym i wszystkim parafianom. Za udział w procesji: asyście z opiekunkami, orkiestrze za oprawę muzyczną, ministrantom, druhom strażakom i wszystkim obecnym.

4. W przyszłą niedzielę Kościół katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez bł. Jana Pawła II. Przed Mszą św. odprawiana jest Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

5. 27 kwietnie br. w Rzymie odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II. W dniu 25 kwietnia grupa pielgrzymów z naszej parafii wraz z ks. Prałatem udaje się na uroczystości kanonizacyjne na Plac Św. Piotra. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wyruszających na pielgrzymi szlak.

6. Jutro drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. niedzielny.

7.Jest do nabycia książka o dziejach naszej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ
Niedziela, 13 Kwietnia 2014

1.Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia.

2. Dziś o godz. 1600 zapraszamy na Misterium Pasyjne przypominające wydarzenia, które rozegrały się pomiędzy Ostatnią Wieczerzą a śmiercią Jezusa Chrystusa. Misterium rozpocznie się na Pl. Dekerta.

3.Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Nabożeństwo w tym dniu o godz. 1800, na jego zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji i czuwanie do godz. 2100.

4.Wielki Piątek – adoracja Pana Jezusa od godz. 900. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia. O godz. 1800 nabożeństwo, na które składa się: liturgia słowa, opis męki i śmierci Pana Jezusa, modlitwy za Kościół i adoracja krzyża, Komunia Święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu i adoracja do godz. 2200. O godz. 2030 Gorzkie Żale.

5.Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 900. O pełnych godzinach lub w razie potrzeby częściej święcenie pokarmów. W Radomicach poświęcenie pokarmów o godz. 1030. O godz. 1500 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 1900.

6. Do udziału w Triduum Paschalnym zachęcamy wszystkich Parafian, a także grupy modlitewne, służbę ołtarza i druhów strażaków z Lipna i Radomic.

7. Liturgię Wielkiego Czwartku i Wielkiej Soboty ubogaci chór parafialny.

8. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Rezurekcja o godz. 600. Kolejne Msze św. o: 830, 1000, 1130 (chrzcielna), 1500, 1800. W szpitalu o godz. 800. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. niedzielny.

9. Okazja do spowiedzi będzie również w Wielką Sobotę

10. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty.

11. Jest do nabycia książka o dziejach naszej zabytkowej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem lub w kancelarii.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 6 Kwietnia 2014

1.Liturgia piątej niedzieli Wielkiego Postu zbliżyła nas do przeżywania męki i śmierci Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Uzewnętrznia to również znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w czasie Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Liturgia tej niedzieli ukazała nam Boga wybaczającego i wyzwalającego człowieka z sideł grzechu i zła. Dla naszej parafii ta niedziela jest naznaczona rekolekcjami wielkopostnymi. Rekolekcje są wydarzeniem szczególnym dla każdego wierzącego. Jest to także czas szczególnej refleksji nad własnym życiem i zbawieniem.

2.Wpiątek odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta z kościoła bł. Michała Kozala do naszej świątyni, rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 1800. W tym dniu nie będzie w naszej świątyni, ani w Radomicach Drogi Krzyżowej.

3.Trwają bardzo wymowne i o głębokiej treści nabożeństwa wielkopostne: w niedziele odprawiane są Gorzkie Żale o 1740, a w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy święcić będziemy podczas wszystkich Mszy św., natomiast procesja z palmami wokół kościoła o godz. 1130 oraz w kaplicy w Radomicach.

5. W Niedzielę Palmową o godz.1600 zapraszamy na Misterium Pasyjne "Obudź się" przypominające wydarzenia, któe rozegrały się pomiędzy Ostatnią Wieczerzą a śmiercią Jezusa Chrystusa. Inscenizacja, która przeosi we współczesność wydarzenia sprzed 2000 lat, rozpocznie się na Pl. Dekerta, a zakończy na Wzgórzu Św. Antoniego. Będzie to misterium, które lepiej pomoże nam zrozumieć tajemnicę męki i śmierci Jezusa oraz dobrze przygotwać sie do świąt Wielkiej Nocy.

6. Przed kościołem są do nabycia świece na uroczystość kanonizacji Ojca św. bł. Jana Pawła II, cena 15 zł.

7. Przed kościołem młodzież oazowa rozporwadza kartki i ozdoby świąteczne.

8. Ofiary zbierane w najbliższym czasie będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Piątek, 28 Marca 2014

1. W dniach 25 – 26 marca br. odbyły się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych oraz Publicznego Gimnazjum. Dla całej parafii przyszła niedziela będzie naznaczona rekolekcjami wielkopostnymi (rozpoczną się 06 kwietnia, a zakończą 09 kwietnia). Rekolekcje są wydarzeniem szczególnym dla każdego wierzącego. Jest to także czas szczególnej refleksji nad własnym życiem i zbawieniem.

2.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki o 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600. W niedziele odprawiane są Gorzkie żale o 1740, a w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek o godz. 1500. Msza św. o godz. 1600. W Radomicach o 1630. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 1730.

4. W czasie Wielkiego Postu można przynosić różańce, które poprzez Misjonarzy będa przekazane do wspólnot w krajach misyjnych.

5. W przysłą niedzielę o godz. 1130 Msza św. oazowa.

6. Wydana została książka o dziejach naszej zabytkowej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

7. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

Program Rekolekcji wielkopostnych na przyszłą niedzielę - 06.04.2014 r.

700 Msza św. z nauką dla starszych

830 Msza św. z nauką ogólną

1000 Msza św. z nauką ogólną

1130 Msza św. z nauką dla młodzieży

1500 Msza św. z nauką dla dzieci. Po Mszy św. Konferencja dla rodziców dzieci klas I-II

1740 Gorzkie żale z nauką pasyjną i Msza św.

1030 W Radomicach Msza św. z nauką ogólną

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Piątek, 21 Marca 2014

1.W tym tygodniu wspominamy w liturgii:we wtorek uroczystośc Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 630, 700, 900 i 1800.

2. Okres Wielkiego Postu pomaga nam głębiej wniknąć w sprawę naszego powołania do odpowiedzialności przed Bogiem, drugim człowiekiem i przed samym sobą. Wykorzystajmy ten czas, sczególnie podczas rekolekcji, które młodzież z Zespołu Szkół Technicznych i Gimnazjum rozpocznie już we wtorek wg programu. Natomiast rekolekcje dla wszystkich parafian rozpoczną się 06 kwietnia 2014 r.

3.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki o 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600. W niedziele odprawiane są Gorzkie Żale o 1740, a w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4.W naszej świątyni przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji od alkoholu i tytoniu na czas Wielkiego Postu. Możemy podjąć to postanowienie w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.

5. Konferencje przedmałżeńskie głoszone są w naszej parafii w niedziele po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

6. Wydana została książka o dziejach naszej zabytkowej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

7. W piątek o godz. 1900 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie przygotowujące do XXXI Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie. Serdecznie zapraszamy młodzież.

8. W czasie Wielkiego Postu można przynosić różańce, które poprzez Misjonarzy będą przekazane do wspólnot w krajach misyjnych.

9. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 16 Marca 2014

1.W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 630, 700, 900 i 1800

2.Rozpoczęły się bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za kogoś ze swoich zmarłych. W naszej parafii: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600. Nabożeństwo pasyjne - Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 1740. W kaplicy filialnej w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000.

3.W naszej świątyni przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji od alkoholu i tytoniu na czas Wielkiego Postu. Możemy podjąć to postanowienie w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.

4. Konferencje przedmałżeńskie głoszone są w naszej parafii w niedziele po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

5. Wydana została książka o dziejach naszej zabytkowej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

6. W kwietniu br. organizowana jest pielgrzymka do Włoch i Watykanu na kanonizację bł. Jana Pawła II oraz bł. Jana XXIII. Program zamieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

7. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Sobota, 8 Marca 2014

1.Rozpoczęły się bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za kogoś ze swoich zmarłych. W naszej parafii: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600. Nabożeństwo pasyjne - Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 1740. W kaplicy filialnej w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000.

2.W naszej świątyni przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji od alkoholu i tytoniu na czas Wielkiego Postu. Możemy podjąć to postanowienie w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.

3. Konferencje przedmałżeńskie głoszone są w naszej parafii w niedziele po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

4. Wydana została książka o dziejach naszej zabytkowej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

5. W kwietniu br. organizowana jest pielgrzymka do Włoch i Watykanu na kanonizację bł. Jana Pawła II oraz bł. Jana XXIII. Program zamieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

6. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 25 - 26 marca 2014 r. Rekolekcje wielkopostne dla całej parafii w dniach 06 - 09.04. 2014 r. 

7. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Wtorek, 4 Marca 2014

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Kazimierza, królewicza.

2. Przed nami ostatnie dni karnawału. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas nawrócenia, pokuty i pogłębienia modlitwy.

3. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 700, 900, 1100, 1630 (dla dzieci), 1800 (wcześniej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy), w Radomicach o godz. 1500. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie popiołu. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” albo „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 1500. Msza św. o godz. 1600. W Radomicach o 1630. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 1730.

5. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600.

6. Nabożeństwo pasyjne - Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 1740. W kaplicy filialnej w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000.

7. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

8. W niedzielę 02 marca br. we wszystkich parafiach Kościoła katolickiego w Polsce rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku towarzyszy mu
 hasło: ,,Kochająca matka zawsze trzeźwa”. Tydzień Modlitw trwać będzie do soboty 08 marca. Zachęcamy wszystkich do przeżywania całego okresu Wielkiego Postu w postawie modlitwy i trwania w łasce uświęcającej. W naszej świątyni przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji od alkoholu i tytoniu na czas Wielkiego Postu.

9. Konferencje przedmałżeńskie głoszone są w naszej parafii od dzisiejszej niedzieli po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

10. Wydana została książka o dziejach naszej zabytkowej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

11. We wtorek na Mszy św. o godz. 1800 modlić się będziemy w intencji ks. Adriana Szczęsnego z racji jego imienin.

12. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 23 Lutego 2014

1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 1730. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca.

2. Konferencje przedmałżeńskie będą głoszone w naszej parafii od przyszłej niedzieli po Mszy św. o godz. 1500. Spotkania odbywać się będą w salce na plebanii.

3. Wydana została książka o dziejach naszej zabytkowej świątyni. Książkę można nabyć po każdej Mszy Św. lub w kancelarii parafialnej.

4. W kwietniu br. organizowana jest pielgrzymka do Włoch i Watykanu na kanonizację bł. Jana Pawła II oraz bł. Jana XXIII. Program zamieszczony jest w gablocie przed kościołem.Zainteresowani wyjazdem proszeni są o zgłaszanie się do Ks. Prałata. 

5. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom, Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na radosne przeżycie tego tygodnia. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 15 Lutego 2014

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy w sobotę święto Katedry św. Piotra Apostoła.

2. W piątek o godz. 1900 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie przygotowujące do XXXI Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie. Serdecznie zapraszamy młodzież.

3. Wydana została książka o dziejach naszej zabytkowej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii w cenie 25 zł.

4. W kwietniu br. organizowana jest pielgrzymka do Włoch i Watykanu na kanonizację bł. Jana Pawła II oraz bł. Jana XXIII. Program zamieszczony jest w gablocie przed kościołem.

5. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

Wszystkim Solenizantom, Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na radosne przeżycie tego tygodnia. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 9 Lutego 2014

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek - św. Scholastykę, dziewicę; w piątek - św. Cyryla i Metodego - patronów Europy.

2. We wtorek 11 lutego br., we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będzie obchodzony XXII Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji pragniemy w naszej świątyni parafilanej o godz. 900 i 1500 odprawić Mszę św. w intencji chorych i starszych naszych parafian.

3. Diecezjalny Dzień Chorego dla rejonu włocławskiego odbędzie się w dniu 12 lutego br. (środa) o godz. 1600, w parafii św. Jana Chrzciciela we Włocławku. Uroczystościom będzie przewodniczył bp Wiesław Alojzy Mering. Bardzo serdecznie zapraszamy osoby chore z naszej parafii, aby również we wspólnocie rejonowej przeżywać to wydarzenie.

4. Wydana została książka o dziejach naszej zabytkowej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem lub w kancelarii parafialnej.

5. W kwietniu br. organizowana jest pielgrzymka do Włoch i Watykanu na kanonizację bł. Jana Pawła II oraz bł. Jana XXIII. Program zamieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

6. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom, Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na radosne przeżycie tego tygodnia.
Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 2 Lutego 2014

1.Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej, bowiem w tym dniu w kościele poświęca się świece, zwane gromnicami. Zapalone świece są znakiem kroczenia przez życie w jedności z Chrystusem i w świetle Jego nauki.

2.Dzisiaj obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy dzisiaj o ludziach, którzy całe swe życie poświęcili Bogu - zakonnicach, zakonnikach i kapłanach.

3.Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Tym, którzy wyjeżdżają, życzymy szczęśliwej podróży i owocnego wypoczynku. W czasie wyjazdów paiętajmy również o modlitwie oraz uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. W okresie ferii Msze św. w naszym kościele o godz. 700 i 1800.

4. W dzisiejszą niedzielę o godz. 1130 Msza św. oazowa.

5.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - św. Agatę, dziewicę i męczennicę; w czwartek - św. Pawła Miki i Towarzyszy.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa o godzinie 1500. Msza św. o godz. 1600. W Radomicach o 1630. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 1730.

7.W ramach przygotowań do kanonizacji papieża Jana Pawła II zapraszamy na nabożeństwa od poniedziałku o godz. 1730, nabożeństwa przygotowują uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Jana Pawła II.

8. Wydana została książka o dziejach naszej zabytkowej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii w cenie 25 zł.

9. W kwietniu br. organizowana jest pielgrzymka do Włoch i Watykanu na kanonizację bł. Jana Pawła II oraz bł. Jana XXIII. Program zamieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

10. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom, Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy
Bożego błogosławieństwa na radosne przeżycie tego tygodnia. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 25 Stycznia 2014

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek - bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; we wtorek - św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; w piątek - św. Jana Bosko, prezbitera.

2.W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy - Święto Ofiarowania Pańskiego - tradycyjnie, święto to znane jest jako Matki Bożej Gromnicznej. W 1997 r. bł. Jan Paweł II właśnie w to święto ustanowił Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, stwarzając okazję do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu. Podczas każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia gromnic. Ofiarami do puszek wspieramy zakony kontemplacyjne.

3. Dyżury kancelarii parafialnej według stałego porządku: poniedziałek, środa, piątek: godz. 930-1130; wtorek, czwartek: 1500 - 1700

4. Wydana została książka o dziejach naszej zabytkowej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii w cenie 25 zł.

5. W kwietniu br. organizowana jest pielgrzymka do Włoch i Watykanu na kanonizację bł. Jana Pawła II oraz bł. Jana XXIII. Program zamieszczony jest w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej parafii oraz w bieżącym numerze tygodnika „Antoni”.

6. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia,
Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa
na radosne przeżycie tygodnia. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Wtorek, 21 Stycznia 2014

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek - św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę; w piątek - św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę - święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

2. W tym tygodniu kancelaria czynna według stałego porządku, w: poniedziałek, środę i piątek od 930 do 1130, wtorek i czwartek od 1500 do 1700

3. Wydana została monografia naszej zabytkowej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii w cenie 25 zł.

4. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa
na radosne przeżycie tego tygodnia. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO
Niedziela, 12 Stycznia 2014

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany Okres Zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 02 lutego, czyli do Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. W czwartek (16 I) przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. o godz. 700 rozpocznie się wystawienie i potrwa do godz. 1800. Adorację zakończymy Mszą św. Plan adoracji: 730 – Pl. Dekerta; 830 - Biskupin, os. Kopernika; 930 - Ośmiałowo, os. Reymonta; 1030 -Ignackowo, Radomice, ul. Włocławska, Komunalna; 1130 - Kłokock, os.Skłodowskiej, ul. Okrzei, Cmentarna; 1230 - Głodowo, Rumunki Głodowskie i Rumunki Podgłodowskie; 1330 - Tomaszewo, Borek, ul. Mickiewicza; 1430 - ul. Aleksandrowska, Żeromskiego, Dobrzyńska; 1530 - Rumiankowo, Białowieżyn, Pólko, ul. Piłsudskiego; 1630 - ul. 11 Listopada, Staszica, Kościuszki, Rapackiego, Kilińskiego; 1730 - ul. Szkolna, Ogrodowa, os. Witonia oraz ci wszyscy, którzy nie mogli przybyć wcześniej.

3. W tym tygodniu kancelaria czynna w: poniedziałek, środę i piątek od 930 do 1130.

4. W piątek o godz. 1900 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie przygotowujące do XXXI Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie. Serdecznie zapraszamy młodzież.

5. Trwa wizyta duszpasterska, która jest spotkaniem duszpasterza z jego wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne, a także spotkaniem modlitewnym całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy.

6. Wydana została monografia naszej zabytkowej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii w cenie 25 zł.

7. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ PO BOŻYM NARODZENIU
Sobota, 4 Stycznia 2014

1. Jutro obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Poświęcimy kadzidło i kredę, którą - zgodnie z dawnym polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: K+M+B+2014 - dodając cyfry bieżącego roku. W tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę, natomiast o godz. 1130 liturgię Mszy św. ubogaci chór parafialny pod opieką p. Marcina Złakowskiego.

2. W uroczystość Objawienia Pańskiego (06 I) ulicami naszego Miasta, z Pl. Dekerta do kościoła bł. Michała Kozala, przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI. To barwny pochód zawierający sceny z dawnych misteriów Bożego Narodzenia – obrazujących pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka. Zachęcamy do przygotowania strojów oraz koron dla wszystkich dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Wszyscy chcemy być królami, by oddać pokłon Jezusowi. Po zakończeniu Orszaku, będzie sprawowana Msza św. (w parafii bł. Michała Kozala) dla tych, którzy w tym dniu nie byli jeszcze na Mszy św. Początek Orszaku o godz. 1400 na Pl. Dekerta.

3. W tym tygodniu kancelaria czynna w: środę i piątek od 930 do 1130.

4. W kwietniu br. organizowana jest pielgrzymka do Włoch i Watykanu na kanonizację bł. Jana Pawła II oraz bł. Jana XXIII. Program zamieszczony jest w gablocie przed kościołem.

5. Trwa wizyta duszpasterska, która jest spotkaniem duszpasterza z jego wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne, a także spotkaniem modlitewnym całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy.

6. Wydana została monografia naszej zabytkowej świątyni. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii w cenie 25 zł.

7. Dzisiaj o godz. 1130 Msza św. oazowa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY
Niedziela, 29 Grudnia 2013

1. We wtorek przeżywać będziemy ostatni dzień starego roku. Przeżyjmy go w duchu wdzięczności za wszystkie łaski, którymi Pan Bóg nas obdarzył. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne oraz Mszę św. o godz. 1730

2. Dziękujemy za ubranie szopki i choinek ks. Mariuszowi oraz grupie młodzieży: Miłoszowi Makowskiemu, Mariuszowi Jaworskiemu, Marcinowi Jaworskiemu, Patrykowi Romanowskiemu oraz panu Dominikowi Szarszewskiemu.

3. W środę obchodziny Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze św. w tym dniu, jak w każdą niedzielę.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź o godz. 1500, Msza św. o godz. 1600, w Radomicach o 1630.

5. W dzisiejszą niedzielę o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich rodzin, natomiast za tydzień (05.01) Msza św. oazowa o godz. 1130

6. W tym tygodniu kancelaria czynna w piątek od 930 do 1130.

7. W dniu 04.01. o godz. 1700 w Kinie Nawojka odbędzie się koncert charytatywny pt. "Kolędy i Pastorałki" w wykonaniu aktorów Teatru Baj Pomorski z Torunia. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU
Wtorek, 3 Grudnia 2013

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok – Adwent, który przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi i kieruje serca wiernych na spotkanie przychodzącego Mesjasza.

2.Najpiękniejszym wzorem w tym okresie niech będzie dla nas Matka Najświętsza, którą czcimy na roratach odprawianych w naszym kościele w dni powszednie o godz. 630. Do uczestnictwa w roratach zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież i dzieci, a rodziców bardzo prosimy o umożliwienie przyjścia swoim najmłodszym pociechom. Przynosimy ze sobą lampiony. Dzieci będą otrzymywały wyklejanki.

3.Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu (8 - 10 X br.). Szczegółowy program Rekolekcji jest umieszczony w naszym tygodniku „Antoni”.

4.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Franciszka Ksawerego, w sobotę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w przyszłą niedzielę Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny.

5.W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota mie­siąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe o godz. 1600 , w Radomicach o 1630.

6.W naszej świątyni przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji od alkoholu i tytoniu na czas Adwentu.

7.Caritas Polska w ramach 20 Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świece na stół wigilijny. Dochód z ich sprzedaży wesprze najbiedniejszych. Świece są do nabycia w cenie: małe 6 zł, duże po 15 zł.

8. Wydana została monografia naszej zabytkowej świątyni. Stanowi ona również obszerny przewodnik po zabytkowym wyposażeniu tego kościoła. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii w cenie 25 zł.

9. Dziś 01 XII br. będziemy gościć w naszej parafii bpa Wiesława Meringa, który będzie celebrował Mszę św. o godz. 1800 w intencji całej parafii i dokona poświęcenia odrestaurowanego ołtarza.

10. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, „Miłujmy się” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA
Wtorek, 26 Listopada 2013

1.Przeżywamy ostatni tydzień roku kościelnego przeżywanego w całym Kościele, jako Rok Wiary.

2. W tym tygodniu w sobotę w liturgii wspominamy św. Andrzeja Apostoła.

3.Za tydzień I niedziela Adwentu - rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. Jest to czas oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej niedzieli w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy św. roratniej. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci, z lampionami. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 8 - 10 XII br. Program podamy w przyszłą niedzielę.

4. Na terenie naszej parafii roznoszony jest poświęcony opłatek na stół wigilijny przez przedstawicieli naszej parafii, pana organistę i sołtysów na wioskach. Ofiary zostaną przeznaczone na utrzymanie świątyni.

5. W sobotę 30 XI br. o godz. 815 z naszej parafii wyruszy pielgrzymka do Torunia na uroczystości związane z 22 rocznicą powstania Radia Maryja.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na pomoc poszkodowanym w kataklizmie na Filipinach. Zebrano i przekazano kwotę 2440 zł.

7. Zakończono renowację zabytkowego ołtarza Matki Bożej Różańcowej. 01 XII br. będziemy gościć w naszej parafii bpa Wiesława Meringa, który będzie celebrował Mszę św. o godz. 1800 w intencji całej parafii i dokona poświęcenia odrestaurowanego ołtarza.

8. Zakończono inwentaryzację cmentarza. Przypominamy, iż prawo do dysponowania grobem ma ta osoba z rodziny, która uiszcza opłatę. W niniejszym numerze tygodnia parafialnego znajduje się dodatek – Wypisy z regulaminu cmentarza.

9. Wydana została monografia naszej wyjątkowej świątyni – powstałej w XIV wieku. Ukazano w niej bogactwo zabytkowego wnętrza świątyni, to, jak zmieniała się przez wieki, ale też, jak była odbudowywana. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

10. Dwa lata temu, w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, tj. 20 XI 2011r., rozpoczęliśmy wydawanie naszego tygodnika parafialnego pt. „Antoni”. Dziś dziękujemy naszym wspaniałym Czytelnikom oraz wszystkim tym, którzy z nami współpracują. Przystępując do dalszego wydawania naszego tygodnika, wierzymy głęboko w to, że znajdzie ono całkowite zrozumienie wśród parafian i wszystkich mieszkańców Lipna.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, by pogłębić swą wiedzę religijną: „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny. Do nabycia są kalendarze na 2014 rok.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII Niedzielę Zwykłą:
Wtorek, 19 Listopada 2013

1.W piątek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego oraz grę na organach.

2.W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę; we wtorek - bł. Salomeę, dziewicę; w środę - św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w czwartek - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny.

3. Listopad to miesiąc, w którym w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Niech nasza pamięć wyrazi się w zadbaniu o groby zmarłych, ale również niech nie zabraknie tego, co najważniejsze: modlitwy, ofiarowanej Mszy św. i przyjętej Komunii oraz modlitwy wypominkowej. W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwacje Mszy św. na przyszły rok, jak i wypominki roczne.

4. Wydana została monografia naszej wyjątkowej świątyni – powstałej w XIV wieku. Ukazano w niej bogactwo zabytkowego wnętrza świątyni, to, jak zmieniała się przez wieki, ale też, jak była odbudowywana. Jest ona pierwszą monografią kościoła Wniebowzięcia NMP w Lipnie. Książkę można nabyć po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

5. Miejskie Centrum Kulturalne zaprasza do oglądania wystawy „Więzienne lata prymasa Stefana Wyszyńskiego 1953 - 1956”. Wystawa czynna do dnia 22.11. br.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, by pogłębić swą wiedzę religijną: „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny. Do nabycia są kalendarze na 2014 rok.

Błogosławionego tygodnia!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII Niedzielę Zwykłą
Poniedziałek, 11 Listopada 2013

1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Marcina z Tours, biskupa; we wtorek - św. Jozafata, biskupa i męczennika; w środę - świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich.

2. Dziś obchodzimy V Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W wielu krajach chrześcijanie giną za wiarę w Jezusa Chrystusa i potrzebują naszej modlitwy oraz ofiary, jako wyrazu naszej solidarności z nimi. Nie ustawajmy w naszych modlitwach prosząc Boga, aby dał nam siły do znoszenia cierpień w imię Chrystusa. Przez ofiary zbierane w tym dniu do puszek na zakończenie Mszy św. okażemy naszą solidarność i wsparcie naszym prześladowanym siostrom i braciom w wierze.

3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 15:00 zostanie odsłonięty obelisk ofiar katastrofy smoleńskiej przy lipnowskiej farze. Poświęcenia tego pomnika dokona JE. Ks. Biskup Włocławski Wiesław Mering.

4.Jutro 11 listopada. Obchodzimy 95. rocznicę odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu Narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę krwi. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11.00 i 18:00 Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11:00. Na tę Mszę św. w intencji Ojczyzny zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli: Władze Samorządowe: Powiatu, Miasta i Gminy, Dyrekcje Szkół, Zakładów Pracy, Przedstawicieli Związków Zawodowych i wszystkich ludzi, którym los Ojczyzny nie jest obojętny.

5.Listopad to miesiąc, w którym w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Niech nasza pamięć wyrazi się w zadbaniu o groby zmarłych, ale również niech nie zabraknie tego, co najważniejsze: modlitwy, ofiarowanej Mszy św. i przyjętej Komunii oraz modlitwy wypominkowej. W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwacje Mszy św. na przyszły rok, jak i wypominki roczne.

6. Jutro imieniny naszego Pana organisty Marcina Złakowskiego. Dziękujemy za jego wysiłek i posługę w naszej wspólnocie.

7. Wydana została monografia naszej wyjątkowej świątyni – powstałej w XIV wieku. Ukazano w niej bogactwo zabytkowego wnętrza świątyni, to, jak zmieniała się przez wieki, ale też, jak była odbudowywana. Jest ona pierwszą monografią kościoła Wniebowzięcia NMP w Lipnie. Książkę można nabyć po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, by pogłębić swą wiedzę religijną: „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny. Do nabycia są kalendarze na 2014 rok.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX Niedzielę Zwykłą
Niedziela, 20 Października 2013

1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – bł. Jakuba Strzemię, biskupa; we wtorek bł. Jana Pawła II, papieża.

2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w pomnażaniu dobra. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30. Różaniec dla starszych o godz. 17:30 przed wieczorną Mszą św.

3. Zachęcamy do zamawiania rocznych wypominek za zmarłych członków naszych rodzin i przyjaciół. Niech pamięć o tych, którzy odeszli będzie wyrazem naszej wiary, nadziei i miłości.

4. Do nabycia są kalendarze na 2014 rok.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, by pogłębić swą wiedzę religijną: „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII Niedzielę Zwykłą
Niedziela, 13 Października 2013

1.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Teresę od Jezusa, dziewicę, doktora Kościoła; w środę - św. Jadwigę Śląską; w czwartek - św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w piątek - św. Łukasza Ewangelistę (patrona służby zdrowia).

2.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Tegoroczny XIII Dzień Papieski z polecenia Konferencji Episkopatu Polski, obchodzimy pod hasłem: „Jan Paweł II - Papież dialogu”. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Ty­siąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów - uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.

3.Dziś przypada dzień fatimski. Nabożeństwo różańcowe podczas procesji ulicami miasta z figurą Matki Bożej. Tym razem procesja wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 18:00 do świątyni bł. Michała Kozala. Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się o godz. 17:45). Prosimy przynieść świece lub lampiony.

4. Jutro (14 października) obchodzić będziemy Dzień Komisji Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela). W tym dniu w swoich modlitwach pamiętajmy o naszych nauczycielach. Będziemy się modlić w ich intencji podczas różańca i Mszy św.

5.Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w pomnażaniu dobra. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30. Różaniec dla starszych o godz. 17:30 przed wieczorną Mszą św. W Radomicach o 16:30.

6.Zachęcamy do zamawiania rocznych wypominek za zmarłych członków naszych rodzin i przyjaciół. Przy bocznym ołtarzu można zabrać zgłoszenia na wypominki, które po wypełnieniu składamy w kancelarii parafialnej. Niech pamięć o tych, którzy odeszli będzie wyrazem naszej wiary, nadziei i miłości.

7. Do nabycia są kalendarze na 2014 rok. 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, by pogłębić swą wiedzę religijną: „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą
Poniedziałek, 7 Października 2013

1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w środę bł. Wincentego Kadłubka, patrona historyków.

2. Trwa październik i nabożeństwa różańcowe. Błogosławiony Jan Paweł II napisał: „W dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości”. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1630. Różaniec dla starszych
o godz. 1730 przed wieczorną Mszą św.

3.Od dzisiejszej niedzieli Msze św. w Radomicach będą celebrowane o godz. 1000. Przed Mszą św. zachęcamy do odmawiania różańca.

4. 10 października br. tradycyjnie, jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II, wezmą udział w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
w Częstochowie. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymujących dzieciach.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Ofiary na ten cel będą zbierane przed kościołem
w przyszłą niedzielę.

6. W przyszłą niedzielę przypada dzień fatimski. Nabożeństwo różańcowe podczas procesji ulicami miasta z figurą Matki Bożej. Tym razem procesja wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 1800 do świątyni bł. Michała Kozala. (Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się o godz. 1745). Prosimy przynieść świece lub lampiony.

7. Do nabycia są kalendarze na 2014 rok.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą
Poniedziałek, 7 Października 2013

1.W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła; w środę – Aniołów Stróżów; w piątek – św. Franciszka z Asyżu.

2. Konferencje przedmałżeńskie są głoszone w naszej parafii po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek o godz. 1500.Msza św. o godz. 1600. Nabożeństwo pierwszopiątkowe
z różańcem o godz. 1730. W Radomicach spowiedź w piątek o godz. 1630.

4.Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas II Gimnazjum zapraszamy na spotkanie formacyjne w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św.
o godz. 1600.

5. Od wtorku rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe. Błogosławiony Jan Paweł II napisał: „W dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości”. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1630. Różaniec dla starszych
o godz. 1730 przed wieczorną Mszą św.

6.Od przyszłej niedzieli Msze św. w Radomicach będą celebrowane o godz. 1000. Przed Mszą św. zachęcamy do odmawiania różańca.

7.W dniu 5 października organizowana jest pielgrzymka do Świnic Warckich na
Diecezjalny Kongres Różańcowy. Wyjazd o godz. 700.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 1130 Msza Św. „oazowa”.


9. Przypominamy, iż rozpoczęła się praca w grupach przy parafii: oaza w piątki
o godz. 1900, ministranci w soboty o godz. 1030 młodsi (szkoła podstawowa),
a o godz. 1100 – starsi (gimnazjum i liceum).
Młodzież przygotowująca się do bierzmowania:
- kl. I w II niedzielę miesiąca o godz. 1000;
- kl. II w pierwsze piątki o godz. 1600;
- kl. III w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130.


10. Do nabycia są kalendarze na 2014 rok.


11. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą
Niedziela, 22 Września 2013

1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Pio z Pietrelciny, kapłana; w środę - bł. Władysława z Gielniowa, kapłana; w piątek - św. Wincentego a Paulo, kapłana, w sobotę - św. Wacława, męczennika.

2. Konferencje przedmałżeńskie są głoszone w naszej parafii po Mszy św. o godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

3. Rozpoczęliśmy rok szkolny i katechetyczny. Rozpoczyna się także praca w grupach przy parafii: oaza w piątki o godz. 1900, ministranci w soboty o godz. 1030 młodsi (szkoła podstawowa) a o godz. 1100 - starsi (gimnazjum i liceum).

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania:

- kl. I w II niedzielę miesiąca

- kl. II w pierwsze piątki miesiąca o godz. 1600

- kl. III w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130

4. Do nabycia są kalendarze na 2014 rok.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, szczególnie "Antoniego" - tygodnika parafialnego

Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego tygodnia! Szczęść Boże! :)

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą
Niedziela, 18 Sierpnia 2013

1.W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Bernarda, opata, Doktora Kościoła; w środę św. Piusa X, papieża; w czwartek – Najświętsza Maryję Pannę Królową; w sobotę – św. Bartłomieja Apostoła.

2. W dniu 25 sierpnia odbędzie się dziękczynienie za tegoroczne plony, dożynki. Msza św. dziękczynna o godzinie 1000. O wieniec dożynkowy prosimy parafian
z Białowieżyna, a o chleby z każdej miejscowości. Uroczystość rozpoczniemy od poświęcenia tegorocznych plonów i procesji wokół świątyni. Na zakończenie Mszy św. tradycyjnie podzielimy się chlebem na znak jedności.

3. W dniach 14 - 22.09.2013 r. organizowana jest pielgrzymka do Włoch. Biuro „Caritas” informuje, że pozostały jeszcze 3 wolne miejsca. Szczegółowy program dostępny w zakrystii. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt dziś lub jutro z ks. Mariuszem.

4. 07 września (sobota) organizowany jest wyjazd na Lednicę Seniora. Zapraszamy wszystkich młodych duchem Seniorów do wzięcia udziału w tym wyjątkowym spotkaniu modlitewnym. Koszt wyjazdu ok. 50 zł. Zapisy u ks. Mariusza lub w kancelarii.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wykorzystajmy także czas odpoczynku na ubogacenie naszego umysłu i serca treściami religijnymi: „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg”, „Miłujcie się” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą
Niedziela, 11 Sierpnia 2013

1. W tym tygodniu wspominamy: w środę - św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczenika; w sobotę - św. Jacka, kapłana.

2. We wtorek (13 sierpnia) przypada Dzień Fatimski. O godz. 1930 zapraszamy na nabożeństwo, następnie po Mszy św. o godz 2000 na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

3. W czwartek, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej oraz do powstrzymania się od prac niekoniecznych. W tym dniu podczas każdej Mszy św. będzie miało miejsce święcenie wianków z ziół i kwiatów z naszych pól i łąk.

W wigilię uroczystości odpustowych tj. w środę (14 VIII) przybędzie do naszej parafii J.E. Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki, który będzie przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie uroczystości ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o godz 1800.

Msze św. w czwartek o godz 700, 830, 1000 (w intencji Ojczyzny), 1200 (w intencji Parafian z procesją) i o 1800. W Radomicach o godz 900. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli: Władze Samorządowe Powiatu, Miasta i Gminy, Dyrekcje Szkół, Zakładów Pracy, Straż Pożarną - Powiatową i Ochotniczą z Lipna i Radomic, Policję, Orkiestrę, Służbę Ołtarza.

4. Serdecznie dziękujemy tym naszym parafianom, którzy przyjęli u siebie na nocleg i życzliwie podjęli pielgrzymów z diecezji elbąskiej. Bóg zapłać Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół Technicznych w Lipnie i wszystkim za gościnność i serdeczność wobec naszych gości.

5. W dniu 25 sierpnia odbędzie się dziękczynienie za tegoroczne plony, dożynki. Msza św. dziękczynna o godzinie 1000 . O wieniec dożynkowy prosimy parafian z Białowieżyna, a o chleby z każdej miejscowości. Uroczystość rozpoczniemy od poświęcenia tegorocznych plonów i procesji wokół świątyni. Na zakończenie Mszy św. tradycyjnie podzielimy się chlebem na znak jedności.

6. 12 sierpnia od godz. 830 Caritas naszej parafii wydawać będzie żywność osobom najbardziej potrzebującym z poszczególnych ulic naszego miasta.

7. Wszystkim Jubliatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejszy życzenia, a wszystkim gościom przebywającym na przepięknej Ziemi Dobrzyńskiej - niezapomnianych wrażeń i owocnego odpoczynku :)

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną
Niedziela, 7 Kwietnia 2013

1. Tydzień po Niedzieli Zmartwychwstania Pana Jezusa zastanawiamy się nad kolejną tajemnicą naszej wiary, jaką jest Boże Miłosierdzie. Druga Niedziela po Wielkanocy nazwana została Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to ustanowił Papież bł. Jan Paweł II, 30 kwietnia 2000 roku podczas Mszy Świętej kanonizacyjnej siostry Faustyny Kowalskiej. Zastanówmy się, jak my możemy stawać się świadkami tegoż miłosierdzia w naszych środowiskach?

2. Jutro, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego (8 IV 2013), obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. Dzień szczególnej modlitwy, aby każde poczęte życie ujrzało światło dzienne.

3. W środę przypada III rocznica katastrofy smoleńskiej. Msza Święta za Ojczyznę i w intencji ofiar katastrofy w przyszłą niedzielę o godzinie 10:00.

4. Konferencje przedmałżeńskie są głoszone w naszej parafii od dzisiejszej niedzieli po Mszy o godzinie 15:00. Spotkania będą się odbywały w salce na plebanii.  

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - "Przewodnik Katolicki", "Rycerz Niepokalanej", "Któż jak Bóg" oraz "Antoni - tygodnik parafialny".

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Wielkanocną
Sobota, 30 Marca 2013

1. Dziękujemy za życzenia świąteczne, które napłynęły na adres naszej parafii.

2. Serdecznie dziękujemy za ubranie Grobu Pańskiego ks. Piotrowi oraz grupie młodzieży: Miłoszowi Makowskiemu, Mariuszowi Jaworskiemu, Marcinowi Jaworskiemu, Mateuszowi Narczewskiemu, Patrykowi Romanowskiemu. Za przygotowanie Triduum Paschalnego dziękujemy księżą prefektom i klerykom, Domowemu Kościołowi, Oazie, ministrantom, panu organiście Marcinowi Złakowskiemu i panu kościelnemu Dominikowi Szarszewskiemu. Za adorację i czuwanie przy Grobie Pańskim: Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipna i Radomic, grupom modlitewnym i wszystkim parafianom. Za udział w procesji: asyście pod opieką opiekunek, orkiestrze za oprawę muzyczną, ministrantom, druhom, strażakom i wszystkim obecnym.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa o godzinie 15:00, Msza Święta o godzinie 16:00. W Radomicach o 16:30.

4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas II gimnazjum zapraszamy na spotkanie formacyjne w pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 16:00.

5. Parafialny CARITAS dziękuje w imieniu obdarowanych za złożone dary.

6. Konferencje przedmałżeńskie będą głoszone w naszej parafii od przyszłej niedzieli po mszy o godzinie 15:00. Spotkania będą się odbywały w salce na plebanii.

7. W przyszłą niedzielę o godzinie 11:30 Msza Święta Oazowa.

8. Jutro drugi dzień świąt. Porządek Mszy Świętych niedzielny.

2015 © Parafia WNMP w Lipnie
ul. Piłsudskiego 1 87-600 Lipno