Ministranci

W naszej parafii posługę pełni 27 ministrantów i 2 lektorów. Każdy ma wyznaczony jeden lub dwa dyżury w dni powszednie i jeden dyżur w niedzielę. Angażują się oni w przygotowania do Mszy Świętej i nabożeństw, uczestniczą w nich, służąc przy ołtarzu. Wielu ministrantów spełnia te zadania z godną podziwu gorliwością, sumiennością i pracowitością.

W tej grupie posługę pełnią również kandydaci, którzy przyglądają się służbie starszych ministrantów, pomagają im w drobnych zadaniach, uczestniczą w spotkaniach, uczą się i zdobywają nową wiedzę,  którą będą mogli wykorzystać w dalszych latach posługi.

W każdą środę zbierana jest taca inwestycyjna, która będzie sfinansowaniem wyjazdu zimowego w góry dla najsumienniejszych ministrantów.

Opiekę nad ministrantami sprawuje ksiądz Bartłomiej Pyka. Prezesem ministrantów jest Mateusz Zernow, zaś jego zastępcą Łukasz Leszczyński.

Patroni wspólnoty ministranckiej, którzy pomagają i uczą, że Jezus każdego zaprasza na drogę do świętości to:

• święty Tarsycjusz
  • święty Stanisław Kostka