Pielgrzymka na Jasną Górę
Piątek, 11 Września 2015

Dnia 6 sierpnia po raz 27 wyruszyła Piesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę. Nie brakowało także naszych Parafian, którzy wyruszyli na pątniczy szlak, aby powierzyć się Pani Jasnogórskiej. Byłem także ja, po raz pierwszy. Podczas pielgrzymiego trudu zauważyłem jak głęboka jest wiara ludzi. Można zadać sobie pytanie: „Czy umiem każdego dnia mówić o naszej wierze tak jak podczas pątniczego szlaku?” Wiara jednak jest bardzo ważna w naszym życiu, zwłaszcza w XXI wieku. Jeżeli nie będzie wiary wśród nas nie będzie trudu pielgrzymiego. Trudu, który każdy pielgrzym doświadczył pielgrzymując na Jasną Górę.

Uwagi potrzebuje także kwestia pomocy bliźniemu. Na pielgrzymce, jak zaobserwowałem, każdy pielgrzym potrzebującej pomocy osobie od razu pomagał. Pielgrzymowanie to też czas wyciszenia i modlitwy. Czas głębszego spotkania z Panem Bogiem. Myślę, że każdy Katolik mieszkający w Polsce, powinien przynajmniej raz w swoim życiu udać się w swoją pielgrzymkę wiary do Najświętszej Maryi Panny, gdzie Jej oblicze promieniuje na Jasnej Górze, aby doświadczyć opieki naszej Matki w naszym codziennym życiu.

kl. Mateusz