Wystawa w Lipnie - W OBRONIE ŻYCIA
Sobota, 14 Marca 2015

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z myślą o obchodach Narodowego Dnia Życia (24 marca) przygotowało wystawę „Jan Paweł II w obronie życia”.
Z inicjatywy wspólnoty Domowego Kościoła z Lipna wystawa będzie prezentowana w Lipnie w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Lekarze Rodzinni” przy ul. Kościuszki 5 i Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej WIMED przy ul. Dębowej 21.
Dzieci nienarodzone nie są w stanie walczyć o swoje życie, w czasach gdy tak często mówi się o liberalizowaniu prawa aborcyjnego głos tych, którzy staną w obronie życia jest bezcenny.
Wystawa „Jan Paweł II w obronie życia” będzie prezentowana we wspomnianych przychodniach w dniach 21. 03. 2015 r. - 07. 04. 2015 r. Zapraszamy wszystkich do oglądania.
W Dniu Świętości Życia 25.03.2015 r. o godz. 1800 w kościele parafialnym (pw. Wniebowzięcia NMP) odprawiona zostanie Msza św. w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych oraz ich rodziców, aby z miłością przyjęli dar życia i nie ulegli pokusie aborcji. Wspomniana wystawa oparta o myśli papieża Jana Pawła II wpisuje się w obchody Roku Świętego Jana Pawła II. Warto zauważyć, że 5 grudnia 2014 r. Polski parlament przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą rok 2015 rokiem Świętego Jana Pawła II. Opisywana wystawa została przygotowana z myślą o obchodach NDŻ, można ją jednak prezentować również w innych terminach, chociażby w okolicach Dnia  Dziecka, czy zupełnie bez okazji.
Wszystkich zainteresowanych zamówieniem wystawy, czy zapoznaniem się z inicjatywami Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka odsyłamy do strony internetowej www.pro-life.pl.