Orszak Trzech Króli
Poniedziałek, 29 Grudnia 2014

W uroczystość Objawienia Pańskiego (06 I) ulicami naszego Miasta, z Pl. Dekerta do kościoła bł. Michała Kozala, przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI. To barwny pochód zawierający sceny z dawnych misteriów Bożego Narodzenia – obrazujących pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka.

Zachęcamy do przygotowania strojów oraz koron dla wszystkich dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Z ogólnopolskiej fundacji „Orszak Trzech Króli”, do której zgłoszony został orszak lipnowski, otrzymaliśmy kilkaset koron, śpiewników i okolicznościowych naklejek. Zostaną one rozdane bezpośrednio przed rozpoczęciem Orszaku. Zapraszamy całe rodziny, gdyż wszyscy chcemy być królami, aby oddać pokłon Jezusowi. Orszak rozpocznie się krótką inscenizacją o godz. 1400 na Pl. Dekerta. Następnie wraz z orkiestrą, śpiewając kolędy, w barwnym pochodzie kroczyć będziemy do parafii bł. Michała Kozala.  Po zakończeniu Orszaku, będzie sprawowana Msza św. dla tych, którzy w tym dniu nie uczestniczyli w Eucharystii.