Koncerty w zabytkach
Niedziela, 9 Listopada 2014

W niedzielę 16 listopada br. o godz. 15:45 w ramach wsparcia opieki nad zabytkami województwa kujawsko - pomorskiego w 2014 r. "Koncerty w zabytkach" w naszej parafii wystąpi COPERNICUS BRASS – TORUŃSKI KWARTET DĘTY BLASZANY.

Jacek Wieczorek /I trąbka/
Łukasz Ignac /II trąbka/
Robert Józefowicz /waltornia/
Grzegorz Radziejewski /puzon/

Prowadzenie: Aneta Derkowska

W programie m.in.:
G. Haendel, J.S.Bach, H. Purcell, J.Brahms, J. Pachelbel, F. Gossec, L. van Beethoven, E. Grieg, W. A. Mozart, F. Schubert.

Projekt zatytułowany „Wsparcie opieki nad zabytkami województwa kujawsko-pomorskiego w 2014 roku” realizowany jest przez Województwo Kujawsko-Pomorskie we współpracy z 92 partnerami z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego. Celem głównym Projektu jest ochrona i zachowanie obiektów zabytkowych województwa kujawsko-pomorskiego. Projekt obejmuje prace budowlane oraz konserwatorsko-restauratorskie, dotyczące 96 przedsięwzięć prowadzonych przy zabytkach. Obecnie są prowadzone prace we wszystkich obiektach, a zakończone one będą do końca 2014 r.

Całkowita wartość Projektu wynosi 8.914.972,46 zł. Projekt będzie finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dotacji budżetu województwa kujawsko-pomorskiego oraz własnych środków partnerów.

W ramach działań promocyjnych projektu zaplanowano realizację koncertów w zabytkowych obiektach uczestniczących w projekcie. Będą to koncerty muzyki świeckiej jak i sakralnej, od średniowiecza do XIX wieku, wykonywanej przez profesjonalne zespoły instrumentalne, wokalno-instrumentalne oraz wokalne. Koncerty odbywają się w piątki, soboty, niedziele oraz dni świąteczne.

Serdecznie zapraszamy! Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

Szczegóły na temat projektu na stronie: www.projekt.tos.art.pl