Rekolekcje dla małżeństw - Akt małżeński – szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem
Wtorek, 26 Sierpnia 2014

W piątek 05.09.2014 r. rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje dla małżeństw: Akt małżeński - szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem, prowadzone przez o. Ksawerego Knotza.

O. Knotz będzie głosił kazania na Mszach św.: w sobotę o godz. 1800 i w niedzielę o godz.830. Wszyscy chętni (nie tylko uczestnicy rekolekcji) będą mogli usłyszeć nauki głoszone przez tego kapłana.
Wspomniane rekolekcje to szansa dla małżeństw, szczególnie tych, które zapraszają Boga do swojego życia i chcą żyć wypełniając przykazania.

W Kościele słyszymy o VI przykazaniu: Nie cudzołóż, ale czy wiemy czego ono dotyczy? Czy pojęcie czystości małżeńskiej jest nam znane i rozumiane?
O. Knotz to kapłan, który nie boi się podejmować trudnych rozmów, zachęca małżonków: „Nie zaniedbujcie seksu!” Zachęca do rozmowy na te tematy, przekonuje, aby troszczyć się o seks i czerpać z niego przyjemność i poczucie więzi.
Zaproszenie o. Knotza do Lipna to efekt lektury jego książki : „Seks jest Boski czyli erotyka katolika” i przeświadczenie, że wiele małżeństw może bardzo skorzystać z rekolekcji, które głosi wspomniany kapłan.
Udział w rekolekcjach zapowiedziało ponad 30 małżeństw z czego 16 małżeństw z parafii lipnowskich, poza tym małżonkowie z wielu miejsc całej Polski.
Te rekolekcje to dowód na to, że Kościół Katolicki troszczy się o małżeństwa i rodziny, że oferuje wsparcie w różnych sferach życia. A duże zainteresowanie rekolekcjami potwierdza, że tematyka poruszana przez o. Knotza żywo interesuje katolickie małżeństwa.