Pielgrzymka Maturzystów ZST w Lipnie na Jasną Górę
Sobota, 29 Marca 2014

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW na Jasną Górę - 04 kwietnia 2014 r.

W życiu większości młodych ludzi przychodzi czas kiedy trzeba zdać pierwszy, a zarazem jeden z najważniejszych egzaminów. Tym egzaminem jest oczywiście matura. Wielu maturzystów przed swoim egzaminem dojrzałości decyduje się na zawierzenie siebie Matce Boskiej Częstochowskiej i wyrusza na Pielgrzymkę Maturzystów do Częstochowy. Wzorem lat ubiegłych młodzież z Diecezji Włocławskiej udała się na Jasną Górę przed Jej tron. Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Technicznych w Lipnie także polecali za wstawiennictwem Czarnej Madonny swoje życie, plany i przyszłość oraz prosili o potrzebne łaski na progu dorosłego życia.

Z młodzieżą maturalną do Częstochowy w dniu 04 kwietnia udał się ks. Adrian Szczęsny (kierownik pielgrzymki) oraz wychowawcy klas maturalnych. Dla wielu maturzystów z ZST ta przedmaturalna wizyta w Sanktuarium Jasnogórskim była bardzo istotnym elementem przygotowań do egzaminu dojrzałości. Wielu uczniów ZST wyrażało swoją głęboką nadzieję, że powróci do Częstochowy, aby podziękować Matce Bożej za pomyślnie zdaną maturę.