Pielgrzymka do Włoch i Watykanu na kanonizację bł. Jana Pawła II - 25 IV – 01 V 2014r.
Niedziela, 2 Lutego 2014

* ASYŻ * RZYM * WATYKAN * WENECJA * PADWA * LORETO * TIVOLI*

1 DZIEŃ Wyjazd z Lipna (kościół WNMP). Przejście graniczne w Cieszynie. Przejazd na obiado-kolację i nocleg k/Wenecji.

2 DZIEŃ Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Maryjnego w LORETO: bazylika Matki Bożej i cmentarz żołnierzy polskich. Przejazd na obiado-kolację i nocleg k/Pescary.

3 DZIEŃ Wyjazd o godz. 200 do RZYMU na uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II i Jana XXIII. Czas wolny. Bazylika św. Pawła za Murami. Obiado-kolacja i nocleg k/Rzymu.

4 DZIEŃ Po śniadaniu Msza św. dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II. Zwiedzanie RZYMU I WATYKANU: Plac Wenecki, Kapitol, Koloseum (z zewnątrz), bazyliki: Matki Bożej Większej i św. Jana na Lateranie ze Świętymi Schodami. Spacer po Rzymie: Plac Navona, Panteon, fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Obiado-kolacja i nocleg k/Rzymu.

5 DZIEŃ Po śniadaniu dalsze zwiedzanie RZYMU i WATYKANU: bazylika św. Piotra, nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II, cmentarz Campo Verano z grobami Aleksandra Gierymskiego, Goffredo Mameli (twórcy hymnu włoskiego). Przejazd do Tivoli: zwiedzanie wili d’Este z pięknym parkiem i fontannami. Obiado-kolacja i nocleg k. Florencji.

6 DZIEŃ Po śniadaniu przejazd do PADWY: bazylika św. Antoniego. Następnie WENECJA: przepłynięcie vaporetto na placyk św. Marka, plac św. Marka, Most Westchnień i pałac Dożów (z zewnątrz), spacer do mostu Rialto. Obiado-kolacja i nocleg k/Wenecji.

7 DZIEŃ Po śniadaniu powrót do Polski. Przejście graniczne w Cieszynie lub Boboszowie. Przyjazd do Lipna ok. 130.

Koszt pielgrzymki 1 755 zł + 35 EUR.

Cena nie obejmuje: napojów do obiado-kolacji, biletów wstępu, autostrad, vaporetto w Wenecji, przewodników w Rzymie, Asyżu oraz płatnych wjazdów do zwiedzanych miast - ok.65 EUR.

Zapisy u ks. Prałata Henryka Ambroziaka.

Serdecznie zapraszamy.