Zawiązanie wspólnoty Equipes Notre-Dame
Wtorek, 14 Lutego 2017

W niedzielę, 12 lutego br., w naszym kościele podczas Mszy świętej o godz. 15.00 zostały uroczyście przyjęte trzy rodziny z naszej parafii i dwie rodziny z parafii sąsiedniej bł. Michała Kozala w Lipnie do Equipes Notre-Dame (END). Mszy świętej przewodniczył proboszcz ks. Henryk Ambroziak, a koncelebransem był ks. Roman Żerkowski – proboszcz parafii w Ostrowitem. Na tej uroczystości obecni byli goście z różnych miejscowości naszej diecezji należący do Equipes Notre-Dame. Ks. Roman, który został opiekunem duchowym i zarazem animatorem tej wspólnoty w Lipnie, w czasie głoszonej homilii ukazał rys historyczny oraz duchowe znaczenie rodzin Equipes Notre-Dame we wspólnocie Kościoła. Całą oprawę liturgiczną Mszy świętej przygotowały rodziny END. Po przyjęciu Komunii świętej, nastąpiło uroczyste ślubowanie nowych rodzin Equipes Notre-Dame, po czym wszyscy uczestnicy Eucharystii przyjęli Boże błogosławieństwo. Po zakończonej Mszy Świętej w salce katechetycznej na plebanii dla nowych rodzin Equipes Notre-Dame i gości został przygotowany wspólny posiłek-agapa. Ciekawe rozmowy, również dzielenie się różnymi przeżyciami były miłym akcentem zakończenia całej uroczystości.