Wizytacja kanoniczna
Niedziela, 23 Października 2016

W niedzielę, 23 października, miała miejsce w naszej parafii wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez ks. biskupa Wiesława Meringa, pasterza naszej diecezji. Rozpoczęła się ona od modlitwy w kaplicy szpitalnej i spotkania z personelem o godz. 10.00, a następnie ks. biskup udał się na oddziały, gdzie rozmawiał i udzielał błogosławieństwa chorym. Szczególna radość i wdzięczność płynęła od osób przebywających w Zakładzie Opieki Leczniczej. Kolejnym punktem wizyty było nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu parafialnym, gdzie ks. biskup dokonał poświęcenia pomnika dzieci utraconych. O godz. 11.30 przewodniczył Mszy św. w kościele parafialnym. W wejściu do światyni pasterz ucałował krzyż, a ks. proboszcz przekazał dostojnemu gościowi klucze. Po powitaniu przez przedstawicieli parafii, ks. proboszcz wygłosił sprawozdanie o stanie parafii, o prowadzonym duszpasterstwie i sprawach gospodarczych. W homilii ks. biskup, podkreślając rozpoczynający się tydzień misyjny, wezwał do przejęcia się sprawami głoszenia ewangelii. W sposób szczególny, każdy z nas, ochrzczonych, jako uczeń Chrystusa, powinien w swoim życiu kierować się wartościami. To będzie najlepsze świadectwo wiary w świecie - mówił ks. biskup. Po Komunii św. dokonał poświęcenia odnowionych: nastawy ołtarzowej Jezusa Ukrzyżowanego w bocznej kaplicy, obrazu św. Antoniego Padewskiego, patrona Lipna, i polichromii prezbiterium. Na koniec parafianie i ks. proboszcz wyrazili podziękowanie pasterzowi, a ks. biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Po skończonej liturgii miała miejsce na plebanii wspólna modlitwa brewiarzowa z kapłanami i podsumowanie wizytacji w dekanacie lipnowskim.