Dożynki parafialne i wprowadzenie obrazu św. Antoniego
Piątek, 23 Września 2016

W niedzielę, 18 września 2016 r., w naszej parafialnej świątyni odbyła się uroczystość parafialnych dożynek oraz wprowadzenie odrestaurowanego obrazu św. Antoniego Padewskiego. Uroczystości rozpoczęły się na Placu Dekerta o godz. 10.00. Obecni byli: Poczty Sztandarowe, władze samorządowe Miasta Lipna i Gminy Lipno, Dyrekcje poszczególnych przedszkoli i szkół wraz z uczniami, rolnicy z naszych wsi: Lipno – wieś II, Głodowo, Rumunki Głodowskie, Radomice, Ignackowo, Kłokock, Białowieżyn-Borek, Ośmiałowo, Tomaszewo i Biskupin. Rolnicy przynieśli ze sobą doskonale wypieczone chleby. Mieszkańcy Sołectwa Biskupin oprócz chleba ofiarowali również pięknie upleciony i przede wszystkim duży wieniec dożynkowy. Jednym z punktów uroczystości było oddanie się pod opiekę i wstawiennictwo św. Antoniemu Padewskiemu. Po uroczystym wejściu do naszej lipnowskiej fary, rozpoczęła się Msza święta dziękczynna za plony, której przewodniczył ks. prałat Henryk Ambroziak i wygłosił słowo Boże. Na koniec dożynek było wspólne dzielenie się chlebem.