Odpust parafialny
Czwartek, 18 Sierpnia 2016

15 sierpnia przeżywaliśmy nasz Odpust parafialny. Był on dla parafian okazją do uzyskania wielu łask Bożych za przyczyną Maryi. Sumie Odpustowej, która rozpoczęła się o godz. 12.00, przewodniczył nasz rodak ks. Szymon Grzywiński, który od września podejmie pracę misyjną w Kazachstanie. Natomiast homilię wygłosił ks. dr hab. historii Kościoła Józef Dębiński, pracujący na uczelni w Toruniu, który przed laty posługiwał w naszej parafii. Ksiądz kaznodzieja w nawiązaniu do wydarzeń wojennych i współczesnych ukazał jak wiele zagrożeń i dziś jest obecnych, przed którymi musimy się obronić, podobnie jak w 1920 r. W czasie Mszy świętej ks. Sumista poświecił zebrane pędy kwiatów, ziół i zbóż. Następnie odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja wokół kościoła, odśpiewanie hymnu ,,Ciebie Boga wysławiamy..." i uroczyste Boże błogosławieństwo. Niech Matka Boża Wniebowzięta nadal otacza płaszczem swej opieki naszą parafię.