Oaza Ruchu Światło - Życie 2013
Środa, 7 Sierpnia 2013

Od 17 lipca do 2 sierpnia b.r. młodzież z naszej parafii wzięła udział w rekolekcjach wakacyjnych oazy Ruchu Światło – Życie w Białce Tatrzańskiej. Bez wątpienia był to czas błogosławiony, w którym młodzi ludzie mieli możliwość uczestniczenia w codziennej celebracji Mszy Świętej, a udział w szkole liturgii, modlitwy i wspólnym śpiewie stanowił niemałe ubogacenie. Nadto oprócz duchowego wzmocnienia mogli uraczyć ciało podziwianiem Bożego piękna zawartego w górskich krajobrazach (galeria), a także przyjrzeć się z bliska Tour de Pologne, gdzie jeden z odcinków tegoż rowerowego rajdu przebiegał właśnie przez Białkę Tatrzańską. Był to także czas wspaniałego doświadczenia wspólnoty Kościoła Chrystusowego w oparciu o nawiązywanie nowych relacji z ludźmi pragnącymi pogłębić swoją wiarę. Wzmożona duchowa aktywność zaowocowała pogłębioną refleksją nad swoim życiem co jest we współczesnej rzeczywistości niezwykle ważne.

Oazę prowadziło trzech moderatorów: kierownik - ks. Łukasz Ściślewski (wik. par. św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli), ks. Przemysław Janiak (wik. par. Najświętszego Zbawiciela we Włocławku), oraz ks. Piotr Małecki (wik. naszej parafii). Łącznie rekolekcje przeżywało blisko siedemdziesięciu uczestników z różnych parafii naszej diecezji, przede wszystkim Zduńskiej Woli, Włocławka i Lipna. Z naszej parafii wyjechała grupa dwunastu uczestników i dwóch animatorów wraz z opiekunem. Oazę stanowiły cztery stopnie: III stopień Oazy Dzieci Bożych, III stopień Oazy Nowej drogi, oraz I i II stopień Oazy Nowego życia. Na każdym z nich nasza parafia miała swoich przedstawicieli. Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli nas w tym ważnym w życiu naszej wspólnoty parafialnej wydarzeniu składamy serdeczne Bóg zapłać! Pamiętaliśmy o Was w naszych codziennych modlitwach i zapewniamy o naszej tkwiącej głęboko w sercach wdzięczności.

ZACHĘCAMY DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ Z NASZEGO WYJAZDU!

kl. Adam Kłonowski