Na pielgrzymim szlaku
Wtorek, 6 Sierpnia 2013

betesda.blog.onet.plMiesiąc sierpień to czas wielu pielgrzymek, szczególnie tych wiodących wprost przed obraz Matki Bożej w Częstochowie. Ze wszystkich diecezji naszego kraju ludzie nie zważając na wysokie temperatury,pełni zapału, bez względu na wiek czy stan zdrowia zanoszą w pątniczym trudzie prośby, błagania i dziękczynienia. Każda pielgrzymka, szczególnie piesza to czas przemiany serc i regeneracji ducha. Niech zatem wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wyruszyli na szlak pielgrzymi Jasnogórska Pani wyprasza u Boga zdroje łask i otacza płaszczem swej opieki.

W naszej świątyni codziennie od 6 do 14 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 18:00 łączymy się w duchowej pielgrzymce z tymi, którzy przemierzają wielokilometrowe odcinki przybliżające ich do Maryi. Niezwykle wążną jest modlitwa wstawiennicza za bliźnich, stąd w dziesiątce Różańca zawierzamy ich trud jednocześnie prosząc o obfite błogosławieństwo. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę.

Oprócz tego w niedzielę gościliśmy pieszą pielgrzymkę z Nowego Miasta Lubawskiego, natomiast w najbliższą środę (07.08. b.r.) zachęcamy do podjęcia pątników z pielgrzymki rowerowej, by mogli wśród nas odbudować swoje siły, by wyruszyć w dalszą drogę ku Najświętszej Pani. Wszystkich dobrego serca zapraszamy do podjęcia czynów miłosierdzia w tych dniach :)

kl. Adam