Szkolenie wolontariuszy ŚDM
Sobota, 24 Października 2015

We włocławskim seminarium 26 września odbyło się II diecezjalne szkolenie wolontariuszy ŚDM. Również młodzież z naszego dekanatu brała udział w tym spotkaniu (parafia Wniebowzięcia NMP - 6 osób, parafia św. Mateusza w Ostrowitem - 1 osoba). Uczestnicy poznali historie ŚDM oraz zostali zapoznani z planem przyszłorocznych uroczystości. Ponadto młodzi nie tylko słuchali konferencji, ale również brali aktywny udział w zadaniach zaproponowanych przez krakowskich przedstawicieli tego przedsięwzięcia, którzy prowadzili spotkanie. Należy zaznaczyć, iż młodzież z naszego dekanatu wygrała zadanie, którego celem była wspólna praca w grupie. Zwycięzcy uzyskali drobne upominki. „Po tym dniu jestem bogatszy o wiele doświadczeń i gotowy do działania” - mówił jeden z uczestników. Koordynator ŚDM ks. Artur Niemira zapowiedział już kolejne spotkanie, na które młodzież czeka z niecierpliwością oraz na ŚDM i spotkanie z papieżem Franciszkiem.