Odpust parafialny
Piątek, 11 Września 2015

Wyrazem czci i oddania Matce Bożej Wniebowziętej był nasz parafialny Odpust, przeżywany jak zawsze dnia 15 sierpnia. W tym roku nikt nie narzekał na brak lata i ciepła, ponieważ tegoroczne lato i sierpniowe dni były tak mocno upalne, niczym we Włoszech. W tym dniu można uzyskać wiele łask Bożych za przyczyną Maryi, podkreślił w czasie Sumy Odpustowej, która rozpoczęła się o godz. 12.00 ks. prałat Stanisław Waszczyński (były proboszcz Katedry Włocławskiej, która również nosi tytuł Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny) Natomiast w czasie homilii wygłoszonej przez ks. Józefa Szymańskiego, profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, padło wiele ciekawych pouczeń odnoszących się do historii naszej Matki-Ojczyzny, cudownie bronionej i ocalałej dzięki Matce-Maryi. Ksiądz kaznodzieja w nawiązaniu do historii, wydarzeń minionych, wojennych i współczesnych, ukazał rolę tworzenia cywilizacji opartej na wartościach takich jak: wiara, wzajemny szacunek, godność człowieka, pamięć o naszych przodkach. W czasie Mszy Świętej ks. Sumista poświecił zebrane pędy kwiatów, ziół i zbóż. Następnie odbyło się Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Uroczysta Procesja wokół kościoła, odśpiewanie hymnu ,,Ciebie Boga wysławiamy..." i Uroczyste Boże błogosławieństwo. A po Mszy Świętej dzieci wraz z rodzicami oblegali tasze, gdzie było mnóstwo obwarzanek i różnych ciekawych zabawek, istna euforia...